لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۵

کارزار سایبری سپاه پاسداران ایران علیه وب سایت های دشمنان


کارزار سایبری سپاه پاسداران ایران علیه وب سایت های دشمنان
کارزار سایبری سپاه پاسداران ایران علیه وب سایت های دشمنان

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در اقدامی نادر اعلام کرد که علیه وب سایت های دشمنان وارد جنگ سایبری شده است.

به گزارش رسانه های دولتی ایران، علی فضلی ، فرمانده نیروهای بسیج جمهوری اسلامی گفت این نیرو «ارتشی سایبری»، مرکب از استادان دانشگاه، دانشجویان و طلاب تأسیس کرده است. به گفته علی فضلی هکرهای ایرانی به تلافی حمله های سایبریِ وب سایت های به گفته او «دشمن» به این وب سایت ها حمله کرده اند. او توضیحی درباره چگونگی و نوع این حملات نداد.

ماه گذشته گروهی از هکرهای ایرانی با نام «ارتش سایبری ایران» به سایت اینترنتی صدای آمریکا حمله کرد. این گروه صفحات خبری وب سایت صدای آمریکا را برای مدت زمان کوتاهی حذف کرد و به جای آن تصویر پرچم ایران و یک سلاح جنگی به نام ak-47 که در زیر آن شعاری ضد آمریکایی نقش بسته بود، قرار داد.

ایران در دی ماه گذشته از تأسیس یک واحد پلیس سایبری خبر داد که هدف آن کمک به دولت برای بررسی وب سایت های مخالفانی است که در سایت های خود اعتراض های ضد حکومتی را سازمان دهی می کنند.

در پی رخنه کرم کامپیوتری استاکس نت که کامپیوترهای مربوط به برنامه های اتمی ایران را آلوده کرد، ایران می کوشد دفاع سایبری خود را بالا ببرد.

کشورهای غربی بیم از آن دارند که هدف ایران از برنامه اتمی اش دست یابی به سلاح هسته ای باشد. ایران همواره این اتهام را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG