لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۳

بازداشت شبکه کلاهبرداری اينترنتی کارتهای اعتباری


اداره بازرسی فدرال آمريکا (اف بی آی) اعلام کرد که يک شبکه کلاه برداری جهانی اینترنتی کارتهای اعتباری را متلاشی کرده است.

دفتر اف بی آی در نیویورک، اين عمليات را بزرگترين در نوع خود در تاریخ می نامد، که بیش از دو سال بطول انجاميد و شامل عوامل پليس مخفی در ۱۳ کشور جهان بود.

مقامات روز سه شنبه اعلام کردند که اين عملیات ۴۰۰ هزار قربانی را از به دام افتادن در تقلبهای مربوط به کارتهای اعتباری حفاظت کرد و از صدمه بیش از ۲۰۵ میلیون دلاری از راه خرید با استفاده از اطلاعات به سرقت رفته جلوگيری بعمل آورد.

۲۴ مظنون بازداشت شده اند: ۱۱ نفر آنها در ايالات متحده و ۱۳ نفر ديگر در بريتانيا، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، آلمان، ایتالیا، ژاپن، و نروژ.

اف بی آی می گويد که مظنونين به شرکت در يک سازمان جهانی جنايی مربوط به کارت های اعتباری متهم هستند که در آن هزاران کارت اعتباری و شماره حساب بانکی به سرقت رفته و اطلاعات آنان برای خريد کالا و خدمات مورد استفاده قرار گرفته است.

پريت بارارا، دادستان آمريکا در شهر نيويورک می گويد اين بازداشت ها نشان می دهد مجرمان سايبری که در پشت گمنامی اينترنتی مشغول به کار هستند، از بازوی بلند قانون در امان نيستند.
XS
SM
MD
LG