لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۵

وقايع روز: نمايشگاه مطبوعات بدون حضور محمود احمدی نژاد پايان يافت


وقايع روز: نمايشگاه مطبوعات بدون حضور محمود احمدی نژاد پايان يافت
وقايع روز: نمايشگاه مطبوعات بدون حضور محمود احمدی نژاد پايان يافت

**تحصن در دانشگاه ياسوج در اعتراض به تفکيک جنسيتی سرويسهای اياب و ذهاب**نيويورک تايمز: دستگيری اعضای خانواده زندانيان در جريان مراسم دعای کميل نمونه ای از بازداشت دسته جمعی است**

نمايشگاه مطبوعات بدون حضور محمود احمدی نژاد پايان يافت

شانزدهمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها بدون حضور محمود احمدی نژاد عصر ديروز در تهران به کار خود پايان داد. به گزارش پايگاه خبری فراکسيون خط امامِ مجلس شورای اسلامی طبق سنت هر ساله رييس دولت از نمايشگاه مطبوعات ديدن می کرد اما رييس دولت دهم ترجيح داده تا با عدم حضور در اين نمايشگاه اين سنت را بشکند. به گزارش رسانه های ايران فضای نمايشگاه مطبوعات امسال متأثر از وقايع پس از انتخاباتِ رياست جمهوری ايران بوده و در چندين مورد به صحنه ی کشمکش ميان مخالفان و موافقان دولت تبديل شد.
<!--IMAGE -->

تحصن در دانشگاه ياسوج در اعتراض به تفکيک جنسيتی سرويسهای اياب و ذهاب


در خبری ديگر دانشجويان دانشگاه ياسوج برای دومين بار پس از شروع سال تحصيلی در اعتراض به تفکيک جنسيتی سرويسهای اياب و ذهاب دست به تحصن زدند. به گزارش مجموعه ی فعالان حقوق بشر اين دانشجويان با مشاهده ی تفکيک جنسيتی سرويس های حمل و نقلِ نزديک به ٥٠٠ دانشجو با ايجاد تجمع اعتراضی و سر دادن شعارهايی اعتراض خود را نسبت به اين رفتارِ هيأت رئيسه ی دانشگاه نشان دادند.
<!--IMAGE -->

نيويورک تايمز: دستگيری اعضای خانواده زندانيان در جريان مراسم دعای کميل نمونه ای از بازداشت دسته جمعی است

روزنامه نيويورک تايمز چاپ آمريکا به بازداشت زنان و اعضای خانواده بازداشت شدگان در جريان اعتراضات پس از انتخابات رياست جمهوری پرداخته و می نويسد: دستگيری اعضای خانواده بازداشت شدگان در جريان مراسم دعای کميل خانه شهاب طباطبايی عضو دستگير شده حزب مشارکت نمونه ای از اين بازداشت جمعی است. اين روزنامه می نويسد: مخالفان دولت که از هرگونه امکان قانونی برای اعتراض ممنوع شده اند در تلاش برای پاتک زدن به مراسم رسمی و جلسات مذهبی ای ست که تاکنون از سوی دولت نه تنها به رسميت شناخته می شده؛ بلکه پشتيبانی نيز می شده است. مراسم خانه طباطبايی نمونه ای از ابتکار مخالفان دولت است.
<!--IMAGE -->

دادستانی تهران: شکايتی عليه مير حسين موسوی و مهدی کروبی دريافت نشده است

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران روز گذشته در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر گفت در اين زمينه، خبرهايی را در مطبوعات خوانده اما اين امر به معنای رسمی بودن شکايت و رسيدن آن به دادستانی نيست. پيشتر حميد رسايی نماينده ی اصولگرای مجلس از تنظيم شکايت حدود يکصد نماينده عليه موسوی و کروبی خبر داده بود.
<!--IMAGE -->

احکام عليه شماری از دانشجويانِ دانشگاه آزاد

هفت تن از دانشجويانِ دانشگاه آزادِ واحد تهران مرکز به سه ترم منع موقت از تحصيل و ده تن ديگر نيز با احکام دو ترم تعليق از تحصيل با احتساب سنوات مواجه شدند. شماری از دانشجويان دانشگاه آزادِ واحد تهران مرکز چندين بار پس از آغاز سال تحصيلی با برپايی تجمع شعارهايی را بر عليه دولتِ دهم سر دادند. از سوی ديگر بيش از هفت نفر از دانشجويان دانشگاه آزادِ واحد کرج نيز به کميته ی انضباطی احضار شدند.
<!--IMAGE -->

ادامه تجمعات اعتراضی در کارخانه لوله سازی چدنی خوزستان

روز دوشنبه تجمعات اعتراضی کارخانه لوله سازی چدنی برای هشتمين روز ادامه يافت و با دخالت نيروهای انتظامی به خشونت کشيده شد و تعدادی از کارگران زخمی و تعدادی نيز بازداشت شدند. کارخانه لوله سازی چدنی خوزستان يکی از معدود کارخانه های توليد کننده لوله و اتصالات چدنی در ايران است.

XS
SM
MD
LG