لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۱

ملاقات اکبر هاشمی و بهزاد نبوی در جزيره کيش تأييد شد


ملاقات هاشمی رفسنجانی و بهزاد نبوی در جزيره کيش تأييد شد

اکبر هاشمی رفسنجانی رئيس مجلس خبرگان رهبری و رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام بارديگر تاکيد کرد که رابطه او با رهبر جمهوری اسلامی، صميمانه است. به گزارش پايگاه اينترنتی پارلمان نيوز آقای رفسنجانی همچنين گفته است منعی برای شرکت در نماز جمعه تهران ندارد و اگر ضرورت ايجاب کند در نماز جمعه حضور خواهد يافت. در همين حال محمد هاشمی، برادر و رئيس دفتر وی، هر گونه ملاقات اکبر هاشمی رفسنجانی با صادق لاريجانی رييس قوه قضاييه را تکذيب کرد. محمد هاشمی گفت درخواست برای بازگشت مهدی هاشمی فرزند رئيس مجمع تشخيص مصلحت برای حضور در دادگاه به اتهام فساد مالی، صحت ندارد. هر چند او ملاقات با رييس قوه قضاييه را تکذيب کرد اما ديدار برادر خود را با بهزاد نبوی عضو ارشد سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی در جزيره کيش، تأييد کرد. بهزاد نبوی در ماه های اخير در بازداشت بود اما در ايام نوروز به مرخصی آمد.

ملاقات اکبر هاشمی و بهزاد نبوی در جزيره کيش تأييد شد
ملاقات اکبر هاشمی و بهزاد نبوی در جزيره کيش تأييد شد

محکوميت علی تاجرنيا از ۶ سال به يک سال حبس تعزيری کاهش يافت

دادگاههای تجديد نظر احکام علی تاجرنيا و محسن صفايی فراهانی، دو تن از اعضای ارشد حزب مشارکت، را صادر کرده اند. محکوميت علی تاجرنيا از ۶ سال به يک سال حبس تعزيری و محکوميت صفايی فراهانی از ۶ سال به ۵ سال کاهش يافته است. در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب نيز مهديه گلرو فعال دانشجويی به ۲ سال و ۴ ماه حبس تعزيری محکوم شده است. پس از انتخابات رياست جمهوری سال گذشته جمعی کثير از فعالان سياسی، دانشجويی و روزنامه نگاران بازداشت شده اند. بسياری از آنان هنوز بلاتکليف در زندان بسر می برند.

ملاقات اکبر هاشمی و بهزاد نبوی در جزيره کيش تأييد شد
ملاقات اکبر هاشمی و بهزاد نبوی در جزيره کيش تأييد شد

نسرين ستوده: حشمت الله طبرزدی تحت بازجويی های توأم با فشار شديد و ضرب و شتم قرار دارد

کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران اعلام کرد قوه قضائيه از سوی وزارت اطلاعات، به منظور صدور حکم سنگين برای حشمت الله طبرزدی روزنامه نگار و فعال سياسی، که اينک در سلول انفرادی نگهداری می شود، تحت فشار قرار دارد. نسرين ستوده، وکيل اين فعال سياسی در يک گفتگوی تلفنی با صدای آمريکا می گويد موکل وی حدود چهار ماه است که تحت بازجويی های توأم با فشار شديد و ضرب و شتم قرار دارد و قرار است در ۲۴ فروردين ماه امسال محاکمه شود.

XS
SM
MD
LG