لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۰

ميرحسين موسوی می گويد اگر حاکميت می توانست کارآمدی نسبی در اداره امور داشته باشد با وجود هر تخلف انتخاباتی به نتيجه آن تمکين می کرد


ميرحسين موسوی نامزد معترض به نتيجه انتخابات اخير رياست جمهوری در ايران روز پنجشنبه در ديدار با چند تَن از اعضای سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی گفت همۀ پايه های مشروعيت و اعتبار نظام جمهوری اسلامی ايران در حال از بين رفتن است و به همين دليل حکومت مجبور شده است برای حفظ خود به نيروهای نظامی و انتظامی متوسل شود.

به گزارش وب سايت ندای سبز آزادی و به گفته موسوی حاکميت جمهوری اسلامی فکر می کند با جمع کردن تظاهرات خيابانی مسأله معترضان حل شده است.

به گفته آقای موسوی دروغ در همه سطوح حاکميت و تبليغات حکومتی جريان دارد و مردم نسبت به اساس نظام و حاکميت بی اعتماد شده اند.

مير حسين موسوی تاکيد کرد حاکميت نمی تواند مسايل را با امنيتی و پادگانی کردن جامعه حل کند. وی افزود در حال حاضر نظام جمهوری اسلامی توسط يک فرقه اداره می شود.

نامزد معترض به نتيجه انتخابات رياست جمهوری افزود اگر حاکميت می توانست کارآمدی نسبی در اداره امور داشته باشد وی، با وجود هر تخلف انتخاباتی به نتيجه آن تمکين می کرد.

ميرحسين موسوی گفت اميدوار است جريان حاکم بر کشور فضای سياسی را باز کند و به اجرای کامل قانون اساسی باز گردد اما افزود در غير اين صورت وی و معترضان مجبور به ايستادگی خواهند شد.

آقای موسوی با بيان اينکه نمی توان نسبت به شرايط موجود بی تفاوت بود گفت اگر اوايل انقلاب به نيروهای مذهبی گفته می شد که آيا حاضر هستيد حاکم شويد و آدم بکشيد يا نه، کسی قبول نمی کرد.

به گفته نامزد معترض به نتيجه انتخابات رياست جمهوری حاکميت در دامی خودساخته، گرفتار شده است و زندانيان سياسی به قهرمانان مردم تبديل شده اند.

وی سپس گفت ميل به تغيير و بازبينی همه گير شده است. رهبر مخالفان در ايران از معترضان خواست صبور و مقاوم باشند چرا که به گفته ميرحسين موسوی منافع عده ای، در برخی نهادها مانع از آن است که حاکميت به آسانی تسليمِ خواسته های مردم شود.

در همين حال بيش از ۳۵۰۰ نفر در نامه ای سرگشاده خطاب به آيت الله خامنه ای خواستار آزادی روزنامه نگاران زندانی در ايران شدند.

اين نامه توسط ۱۶ سازمان بين المللی مدافع آزادی بيان از جمله انجمن قلم سازمان گزارشگران بدون مرز و کميته حمايت از روزنامه نگاران، تنظيم شده و به امضای نويسندگان مطرح بين المللی، همچون «ماريو وارگاس-يوسا» و «مارگارت آت-وود» رسيده است.

XS
SM
MD
LG