لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۱

جریمه عدم رعایت مقررات فاصله‌ اجتماعی در نیویورک به هزار دلار افزایش یافت


اندرو کومو، فرماندار نیویورک، هفته گذشتههنگام بازدید از تجهیزات پزشکی در بیمارستان موقت ۲۵۰۰ تختخوابی ارتش آمریکا
اندرو کومو، فرماندار نیویورک، هفته گذشتههنگام بازدید از تجهیزات پزشکی در بیمارستان موقت ۲۵۰۰ تختخوابی ارتش آمریکا

اندرو کومو، فرماندار نیویورک، می‌گوید کسی حق ندارد جان فرد دیگری را به مخاطره بیاندازد. 

آن دسته از شهروندان نیویورک که قصد دارند در کنار هم از هوای آفتابی بهار لذت ببرند، خوب است دست کم یک هزار دلار در حساب بانکی خود داشته باشند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، اندرو کومو، فرماندار نیویورک، جریمه عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را روز سه‌شنبه از ۵۰۰ دلار به یک هزار دلار افزایش داد.

در حالی که تنها یک هفته به گردهمایی‌های سنتی عید پاک مسیحیان و دو روز به عید فطیر یهودیان مانده است، فرماندار کومو در مصاحبه مطبوعاتی خود در آغاز هفته جدید، بر لزوم پرهیز از اجتماعات تاکید کرد و گفت بسیاری از مردم دارند با بی‌اعتنایی به مقررات فاصله‌گیری، برای خود و دیگران خطرساز می‌شوند.

کومو گفت: «شما حق ندارید که جان فرد دیگری را به مخاطره بیاندازید.» او گفت رعایت کامل فاصله‌گیری اجتماعی تنها راه کاهش ابتلا به ویروس کرونا است. تعداد مرگ ناشی از بیماری «کووید-۱۹» در نیویورک از ۷ هزار نفر هم گذشته است.

هر چند ارقام اول هفته نشان داد که نسبت به هفته گذشته از شمار بیماران جدید دربیمارستان‌ها و نیز از شمار تلفات کاسته شده است، ولی فرماندار نیویورک گفت رعایت مقررات ایمنی، از جمله رعایت دو متر فاصله و پوشاندن دهان و بینی در اجتماعات، همچنان ضروری است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG