لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۹

اهدای مجموعه شاخص آثار دوران کوبیسم به موزه متروپولیتن


یکی از آثار مشهور فرنان لژه با نام «سیگاری» که در سال ۱۹۱۴ خلق شده. (عکس از موزه متروپولیتن نیویورک)
یکی از آثار مشهور فرنان لژه با نام «سیگاری» که در سال ۱۹۱۴ خلق شده. (عکس از موزه متروپولیتن نیویورک)
لئونارد لادر، وارث یک کارخانه تولیدی لوازم آرایش که مجموعه دار آثار هنری هم هست، مجموعه ای شاخص از آثار کوبیسم را به موزۀ متروپولیتن نیویورک اهدا کرده است. ارزش این مجموعه یک میلیارد دلار برآورد شده است.

این مجموعه ۷۸ تابلو را از آثار پابلو پیکاسو، جرج براک، هوان گریس، و فرنان لژه در برمی گیرد.

موزه متروپولیتن نیویورک با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که این مجموعه شامل برخی از مهمترین آثار برجسته دوران کوبیسم است.

لئونارد لادر که ۸۰ سال دارد، وارث کارخانه لوازم آرایشٍ «استه لادر» است و مجموعه تابلوهای کوبیسم او یکی از برجسته ترین مجموعه هایی است که تاکنون از این آثار گردآوری شده است. از این مجموعه در پائیز سال ۲۰۱۴ رونمایی خواهد شد.

مکتب کوبیسم یکی از اثرگذارترین جنبش های هنری قرن بیستم تلقی می شود و کوشش هنرمندان مبدع و پیرو این سبک را برای به تصویر کشیدن جهان در دو بعد، تبلور بخشیده است.

موزه متروپولیتن نیویورک همچنین روز چهارشنبه ۱۰ آوریل اعلام کرد که یک مرکز پژوهش تازه را فعال خواهد کرد که بر پژوهش بر هنر مدرن تمرکز خواهد یافت. بودجه این مرکز پژوهش از محل مبلغ ۲۲ میلیون دلاری تامین خواهد شد که گروهی از حامیان مالی این موزه (که یکی از آنها هم آقای لادر است)، به موزه اهدا کرده اند.
XS
SM
MD
LG