لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۸

افزايش ضرب و شتم ناراضيان سياسی در کوبا


افزايش ضرب و شتم ناراضيان سياسی در کوبا
افزايش ضرب و شتم ناراضيان سياسی در کوبا

دو تن از مخالفان دولت در کوبا پليس آن کشور را متهم به ضرب و شتم خود کرده اند. برخی از مخالفان سياسی در کوبا نيز می گويند، بازداشت فعالان سياسی رو به افزايش گذاشته است.

مارتا بتريس روک و آنتونيو راموس لازوريک در ميان گروه ۷۵ زندانی سياسی در کوبا بودند. مارتا هنگامی که برای کمک به آزادی ديگر زندانيان سياسی به اداره پليس می رفت، مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

مارتا بتريس روک می گويد: من تلاش کردم از اتومبيل به بيرون بپرم. آن ها ترمز دستی اتومبيل را کشيدند و در جا اتومبيل را متوقف کردند. يکی از آن ها شانه مرا گرفت و مرا روی اتومبيل انداخت. يکی از آن ها هم زنی بود که نمی دانم ارتشی بود و يا اصلاً چه رده ای داشت. او مرتب روی پاهايم می زد و تلاش می کرد مرا داخل اتومبيل کند. آن ها مرا کتک زدند. روی سينه ام و دنده هايم می کوبيدند.

آنتونيو راموس لازوريک حدود ۷ سال در زندان بود. او جزء آخرين زندانيان سياسی بود که از گروه ۷۵ زندانی در ماه نوامبر سال ۲۰۱۰ آزاد شد. آقای لازوريک می گويد: آن ها مارتا را تا درب منزلش کتک زدند. آن ها مرا هم کتک زدند و مرا به اداره پليس بردند. در آن جا با خشونت مرا به داخل بردند. من شروع به داد زدن کردم و پای يکی از پليس ها را گرفتم. آن ها مرا به داخل ساختمان کشيدند.

اليزاردو سانچز، يکی از ديگر از ناراضيان سياسی در کوبا و عضو سازمان مستقل ِ کميسيون حقوق بشر کوبا، می گويد: سرکوب ناراضيان اخيرا بسيار خشونت آميز شده است. دو روز قبل پليس، مارتا و چند فعال سياسی ديگر را بيرحمانه مورد ضرب و شتم قرار داد.

خانم سانچز که سرگرم تهيه گزارشی در ارتباط با بازداشت های اخير است، می گويد که بيش از ۵۰۰ تن، اخيرا بازداشت شده اند که اين بازداشت ها برای چند ساعت، روز و يا هفته بوده است. او می گويد اين تعداد بازداشت به علت انگيزه های سياسی در ۲۰ تا ۳۰ سال گذشته در کوبا سابقه نداشته است.

XS
SM
MD
LG