لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۷

نامه پمپئو به وزیر خارجه کوبا برای پیگیری وضعیت زندانیان سیاسی


دولت دونالد ترامپ، از کوبا خواسته است درباره هشت نفری که می گوید زندانی سیاسی هستند و دولت کمونیست آنها را نگه داشته است، توضیح دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، در نامه سرگشاده ای به وزیر خارجه کوبا که روز سه شنبه منتشر شد، مایک پمپئو گفته است کوبا به پیگیری های مکرر آمریکا درباره این هشت نفر جواب نداده است.

پمپئو گفته است این هشت نفر نمونه ای از بیش از ۱۰۰ زندانی سیاسی در کوبا هستند. این فهرست شامل اعضای گروه های ناراضی و یک خبرنگار است.

پمپئو کوبا را متهم کرد که به وعده های آزادی آنها و دیگر زندانیان عقیدتی عمل نکرده است، وعده ای که به زمان دولت اوباما باز می گردد. پمپئو یادآوردی کرده است که در ماه اکتبر، هیئت کوبایی یک رویداد را پس از آن که نمایندگان آمریکا به دنبال طرح مسئله زندانیان سیاسی بودند مختل کرد، که باعث شد پمپئو خواستار تحقیق سازمان ملل در مورد آسیب احتمالی به اموال شود.

پمپئو خطاب به وزیر خارجه کوبا نوشته است: «من حالا از شما می خواهم که توضیح حقیقی درباره بازداشت زندانیان سیاسی که نامشان در فهرست ضمیمه است، بدهید.»

پمپئو گفته است آمریکا به حق کشورها برای زندانی کردن افراد مجرم احترام می گذارد، اما نه زمانی که این افراد تنها به خاطر عمل به حقوق بنیادی انسانی خود نظیر آزادی بیان و اجتماع بازداشت می شوند.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.​https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif
XS
SM
MD
LG