لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

آمریکا محدودیت روادید مقامات کوبا به دلیل نقض حقوق کارگران را افزایش داد


مورگان اورتگاس،‌ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
مورگان اورتگاس،‌ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد آن دسته از مسئولان نزدیک به کاسترو در کوبا که بر برنامه پزشکی بین‌المللی نظارت دارند، به دلیل نقض حقوق کارکنان و سوءاستفاده از موقعیت خود، در محدودیت روادید آمریکا قرار می‌گیرند.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، شامگاه دوشنبه هشتم مهر ماه با انتشار بیانیه‌ای این برنامه پزشکی را نه یک اقدام بشردوستانه، که محل درآمدی برای همدستان کاسترو، خواند. وی با بیان این که این سوءاستفاده‌ها شامل ساعات کار طولانی و بدون استراحت، دستمزدهای اندک، مسکن ناامن، و محدودیت در جابجایی هستند، گفت هرگونه برنامه پزشکی که سلامت کارکنان خودش را در نظر نگیرد، از پایه ایراد دارد.

وی افزود: «ما از دولت‌هایی که در حال حاضر با برنامه‌های پزشکی برون‌مرزی کوبا همکاری می‌کنند می‌خواهیم از انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از آزار و سوءاستفاده از نیروی کار اطمینان یابند.»

پیشتر و در مرداد ماه سال جاری، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، هم در بیانیه‌ای از محدودیت روادید مقامات کوبا که مسئول برنامه پزشکی بین‌المللی هستند،‌ خبر داده بود. محدودیت صدور روادید نه فقط برای مقامات رسمی، ‌که خانواده درجه یک آن‌ها را هم دربر‌می‌گیرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG