لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۱

شرکت آمریکایی برای قربانیان آتش سوزی استودیوی انیمیشن سازی ژاپن ۲ میلیون دلار کمک جمع کرد


هواداران استودیو انیمیشن سازی کیوتو با به اشتراک گذاشتن تصاویری از انیمیشن های محبوب این استودیو به قربانیان ادای دین کردند
هواداران استودیو انیمیشن سازی کیوتو با به اشتراک گذاشتن تصاویری از انیمیشن های محبوب این استودیو به قربانیان ادای دین کردند

شرکت آمریکایی پخش انیمیشن «سنتای فیلم ورکس» برای استودیوی انیمیشن‌سازی «کیوتو» در ژاپن که دچار آتش سوزی شد، ۲ میلیون دلار کمک جمع آوری کرده است.

به گزارش نشریه ورایتی، استودیوی انیمیشن کیوتو هفته گذشته دچار یک آتش سوزی عمدی شد که بر اثر آن ۳۴ نفر جان خود را از دست دادند.

استودیوی «سنتای» آمریکا از طریق یک کارزار جمع آوری کمک های مالی توانست ۲ میلیون دلار جمع کند.

به گزارش خبرگزاری ژاپنی «آی تی مدیا»، از جمله ۶۲ هزار شرکت‌کننده در این کارزار می‌توان به شرکت نرم افزار «ادوبی» اشاره کرد که ۵۰ هزار دلار اهدا کرده است.

پلیس ژاپن همچنان در حال بررسی انگیزه مردی است که این استودیوی معتبر و مشهور انیمیشن سازی ژاپن را به آتش کشید و مرگبارترین کشتار جمعی ۲۰ سال اخیر این کشور را رقم زد.

سی‌ان‌ان پیشتر گزارش داده بوده که مظنون آتش سوزی مردی ۴۱ ساله است و بنا به برخی گزارش ها، این استودیو را به سرقت ایده یکی از رمان‌هایش متهم کرده است.

استودیو کیوتو در سال ۱۹۸۱ بنیان گذاشته شد و با ارائه محصولات با کیفیت، از انیمیشن گرفته تا کتابهای مصور توانست به اعتباری جهانی دست پیدا کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG