لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۳

فیلم لالالند جایزه منتقدان را گرفت، شانس اسکار شد


مراسم اهدای جوایز منتخب منتقدان فیلم
مراسم اهدای جوایز منتخب منتقدان فیلم

بیست و یکمین مراسم اهدای جوایز منتخب منتقدان که هر سال از سوی انجمن منتقدان فیلم از بهترین های سینما تجلیل می کند در سانتامونیکای کالیفرنیا برگزار شد.

مجری مراسم امسال، تی جی میلر بود.

منتقدان، فیلم «لا لا لند» را بهترین فیلم سال شناختند. با دریافت این جایزه بزرگ، شانس لا لالند در اسکار امسال بالا رفت.

دست اندرکاران فیلم لالالند

موزیکال «لالالند» با بازی اما استون و رایان گازلینگ، علاوه بر جایزه بهترین فیلم ، هفت جایزه دیگر هم دریافت کرد از جمله جایزه بهترین کارگردانی برای دیمین شازل و جایزه بهترین ترانه.

جایزه بهترین فیلم کمدی سال را «ددپول»گرفت و رایان رینولد، ستاره فیلم ، دو جایزه به خانه برد؛ جایزه بهترین بازیگر مرد در فیلم کمدی برای بازی در «ددپول» و جایزه بهترین هنرمند سال.

ناتالی پورتمن

کیسی افلک، برای بازی در فیلم «منچستر ساحلی» ، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و ناتالی پورتمن برای بازی در نقش جکی کندی، همسر جان اف کندی سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا در فیلم «جکی» ، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را به خانه برد.

نیکول کیدمن برای فیلم «لئون» نامزد جایزه بهترین نقش مکمل زن شده بود

جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم «حصارها» به ویولا دیویس اهدا شد.

فیلم «مهتاب» هم جوایز بزرگی برد از جمله جایزه بهترین تیم بازیگری و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در فیلم سینمایی برای ماهارشالا علی.

جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در فیلم درام به جان لیتگو اهدا شد برای بازی در نقش وینستون چرچیل در مجموعه «تاج» که از شبکه نت فلیکس پخش می شود.

جایزه بهترین بازیگر زن در یک فیلم کمدی را مریل استریپ گرفت برای نقش آفرینی در نقش موزیسین و خواننده پرآوازه آمریکایی فلورانس فاستر جِنکینز در فیلمی به همین نام.

از میان فیلمهای کارتونی، «زوتوپیا» جایزه منتخب منتقدان را دریافت کرد.

در قسمت جوایز تلویزیونی ، «مردم علیه او جی سیمسون» ، جایزه بهترین فیلم ساخته شده برای تلویزیون را از آن خود کرد.

این فیلم تلویزیونی جایزه بهترین بازیگری را نیز برای کورتنی وانس و سارا پالسون در بخش فیلمهای ساخته شده برای تلویزیون به ارمغان آورد.

استرلینگ کِی براون هم برای بازی در این فیلم جایزه بهترین نقش مکمل مرد را گرفت.

XS
SM
MD
LG