لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۱

مایک پنس: به دلیل اقدام قاطعانه پرزیدنت ترامپ، امروز اثری از قاسم سلیمانی نیست


مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و از بین بردن قاسم سلیمانی، گفت که پرزیدنت ترامپ به وعده‌های خود عمل کرده است.

مایک پنس روز پنجشنبه هشتم اسفند در سخنرانی خود در «کنفرانس سالانه اقدام سیاسی محافظه‌کاران» با انتقاد از دموکرات‌هایی که برای کسب نامزدی حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری رقابت می‌کنند، گفت: «پرزیدنت ترامپ در مقابل شریرترین تروریست جهان قاطعانه عمل کرد و امروز دیگر اثری از قاسم سلیمانی نیست.»

وی افزود: «کاندیداهای دموکرات حاضر نیستند، اقدام پرزیدنت ترامپ را ستایش کنند. حتی برنی سندرز گفت که قاسم سلیمانی یک مقام رسمی ایران بود.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: «قاسم سلیمانی فقط یک تروریست بود و نه هیچ چیز دیگر.»

آقای پنس در شروع سخنان خود گفت: «بازگشت به کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران بسیار مایه خرسندی است. سال ۲۰۰۴ اولین بار به این کنفرانس آمدم. امروز فقط و فقط برای این این‌جا هستم بگویم که جنبش و جریان ما نیاز به چهار سال دیگر حضور پرزیدنت دونالد ترامپ در کاخ سفید دارد.»

مایک پنس افزود: «چهار سال پیش جنبشی از مردم آمریکا به راه افتاد. همه شما باور کردید که ما می‌توانیم قدرتمند شویم و در سال ۲۰۱۶ ما پشت دونالد ترامپ ایستادیم. مطمئن هستم در ۲۰۲۰ و برای چهار سال دیگر، به پرزیدنت ترامپ رای خواهید داد.»

آقای پنس افزود: «فقط در همین چند هفته گذشته ما شاهد بالاترین میزان حضور جمهوری‌خواهان در آیووا و سخنرانی سالانه وضعیت کشور توسط رئیس جمهوری بودیم. در حالی که دموکرات‌ها هنوز مشغول شمارش آرا در آیووا هستند، پرزیدنت ترامپ بیشترین آرا را در نیوهمپشایر به دست آورد. در سنای آمریکا هم استیضاح با تبرئه کامل پرزیدنت ترامپ پایان یافت.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG