لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۳

آمریکا امسال «روز یادبود» را متفاوت و در بحبوحه شیوع کرونا گرامی می‌دارد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - امروز (دوشنبه) در ایالات متحده «روز یادبود» است؛ روزی برای ادای احترام به صدها هزار زن و مرد نیروهای نظامی ایالات متحده که جان خود را فدای کشورشان کردند.

به دستور پرزیدنت دونالد ترامپ پرچم های آمریکا به احترام این نیروها و نزدیک به ۱۰۰ هزار جان باخته ویروس کرونا از روز جمعه نیمه افراشته بوده است.

شمار قربانیان «کووید۱۹» در ایالات متحده از تمام کشورهای جهان بیشتر و شامل بیش از یک هزار کهنه‌سرباز جنگ است. البته آمار رسمی کشورهایی مانند چین، روسیه، و ایران قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

«روز یادبود» به طور غیر رسمی آغاز تعطیلات فصل تابستان در ایالات متحده است، اما با دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی، محدودیت های اعمال شده بر مسافران دیگر کشورها، و میلیون ها فرصت شغلی از دست رفته، این فصل با سال گذشته متفاوت خواهد بود.

متخصصان بهداشت عمومی و مقام های محلی از مردمی که راهی سواحل، پیک نیک ها، و دورهمی ها در فضاهای آزاد هستند می‌خواهند که فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

فرماندار نیویورک روز یکشنبه اعلام کرد ایالت او در مرحله بازگشایی قرار دارد. نیویورک بیشترین لطمات را از ویروس کرونا متحمل شده، اما شمار موارد تازه ابتلا روند نزولی پیدا کرده است.

فرانسه، اسپانیا، ژاپن و کره جنوبی هم بعضی محدودیت ها را برداشته اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG