لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۷

مدیر سایت خرید و فروش کالاهای نو و دست‌دوم «دیوار» به زندان محکوم شد


اشکان میرآرمندهی، مدیر وب‌سایت دیوار
اشکان میرآرمندهی، مدیر وب‌سایت دیوار

اشکان میرآرمندهی، مدیر وب‌سایت دیوار، با انتشار رشته توئیتی اعلام کرد حکم سه ماه و یک روز زندان غیر قابل تبدیل او به اتهام «فراهم آوردن موجبات فساد و فحشاء از طريق جذب زنان تن‌فروش» توسط دادگاه تجدید نظر تایید شده است.

اشکان میرآرمندهی روز شنبه ۶ آذر ماه در توئیتر خود نوشت، محکوم شدن او به حبس در حالی است که در دیوار شرایطی فراهم شده تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار کسب‌ و کار در سراسر ایران بتوانند با استفاده از امکانات دیوار روزگار بگذرانند.

وب‌سایت دیوار که در حال حاضر در بیش از ۱۰۰ شهر ایران در حال فعالیت است،‌ محلی برای انتشار آگهی‌های خرید و فروش کالاهای نو و دست‌دوم در ایران است و به گفته مدیر این وبسایت بیش از هزار و صد نفر در آن مشغول به کار هستند.

از سوی دیگر این وب‌سایت امروز با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف شدید از صدور حکم قطعی حبس مدیر عامل این مجموعه از تبعات آن بر عملکرد خود، همکاران و سایر کسب‌وکارهای اینترنتی ابراز نگرانی کرد و نوشت،‌ این حکم بر امید و انگیزه جوانان متخصص ایران تاثیر می‌گذارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «صدور این رای لطمات غیرقابل جبرانی به صنعت کسب‌وکارهای اینترنتی خواهد زد چرا که در حال حاضر بخش بزرگی از کسب‌وکارهای اینترنتی به صورت پلتفرمی عمل می‌کنند و این حکم می‌تواند هشداری برای همه فعالان صنعت باشد.»

بنا بر مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، مدیرعامل سایت دیوار چند ماه پیش در بستر مجازی کلاب‌هاوس در تشریح دلیل تشکیل این پرونده گفته بود که ظاهرا شخصی «یک آگهی را روی دیوار گذاشته و تخلف را او کرده، اما قاضی در کنار آن‌ها من را هم مجرم شناخته و حکم یک سال حبس صادر کرده است.»

XS
SM
MD
LG