لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۲

خواب در تابوت در قلعه دراکولا؛ جایزه مسابقه ای به مناسبت هالوین


مهمانان برای خواب باید شب در این تابوت های مزین شده بخوابند.
مهمانان برای خواب باید شب در این تابوت های مزین شده بخوابند.

جشن هالوین نزدیک است و به همین مناسبت نوه برادر برام استوکر، خالق دراکولا تصمیم گرفته درهای قلعه دراکولا در ترانسیلوانیای رومانی را به روی برندگان خوش شانس یک مسابقه باز کند.

به نوشته هافینگتون پست در این برنامه ویژه، جاناتان هارکر بازیگر نقش دراکولا به میهمانان سوار بر درشکه در ورودی قلعه خوشامد می گوید. این قلعه متعلق به شاهزاده ولاد در قرن ۱۵، الهام بخش برام استوکر در خلق این داستان ترسناک گوتیک بوده است.

هارکر سپس میهمانان را به میز شام که با پرتو شمع روشن شده هدایت می کند و بعد نوبت به بخش ترسناک ماجرا می رسد: خواب شبانه درون تابوت های مخمل پوش.

دیکرز استوکر، نوه برادر برام استوکر به آسوشیتدپرس گفت: «می خواهم همه چیز هم واقعی به نظر برسد و هم افسانه این کشور فوق العاده را که زادگاه این داستان است معرفی کند.»

قعله بران بر فراز تپه ای به همین نام در رومانی الهام بخش داستان ترسناک دراکولا
قعله بران بر فراز تپه ای به همین نام در رومانی الهام بخش داستان ترسناک دراکولا

این اقامت یک شبه قوانین خود را دارد: وارد کردن سیر یا شیئی که بوی سیر بدهد، و زیورآلات نقره به قلعه و همچنین سلفی گرفتن در آینه ممنوع است و پرده اتاق باید تا طلوع آفتاب بسته بماند.

علاقمندان به این تجربه منحصربه فرد و وهمناک برای شرکت در مسابقه ای که به ابتکار شرکت Airbnb برگزار می شود، باید تخیلشان را به کار انداخته و تصور کنند در صورتی که «کنت دراکولا» را ببینند، به او چه خواهند گفت و بعد یک شب را به حساب این شرکت در قلعه دراکولا بگذرانند.

مهلت برای شرکت در این مسابقه تا ۲۶ اکتبر تعیین شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG