لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۲

بحران جهانی کرونا| در ایتالیا برای اولین بار آمار روزانه مبتلایان کاهش یافت


براساس آخرین آمار از ویروس کرونا در جهان، شمار مرگ براثر کووید ۱۹ از ۱۷۰هزار نفر گذشته است و بیش از ۲میلیون و ۴۸۰هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند. اما در ایتالیا برای اولین بار آمار روزانه مبتلایان کاهش یافته است.

در حالی بحران کرونا در جهان ادامه دارد که شمار مبتلایان به کرونا در ایالات متحده به ۷۹۲هزار و ۹۳۸نفر رسیده است. همچنین بیش از ۴۲هزار نفر جان خود را در آمریکا در پی این بیماری از دست داده‌اند.

در ادامه شیوع کرونا، پرزیدنت ترامپ، نیز در یک توئیت با اشاره به«حمله دشمن نامرئی» [ویروس کرونا ] اعلام کرد که فرمان اجرایی به منظور تعلیق موقت مهاجرت به ایالات متحده را امضاء خواهد کرد.

همچنین سنگاپور که پیش از این به خاطر چگونگی مقابله با شیوع کرونا مورد توجه قرار گرفته بود، در روزهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کووید ۱۹ است به طوری که روز دوشنبه رکورد یک هزار و ۴۲۴ مورد جدید کورنا را گزارش داد که بیشتر موارد ابتلا در بین کارگران خارجی بوده است. در سنگاپور تا کنون بیش از ۸هزار مبتلا و ۱۱ مرگ بر اثر کرونا گزارش شده است.

همچنین دولت هنگ کنگ از تمدید اقدامات مربوط به فاصله گذاری اجتماعی تا ۱۴ روز دیگر خبر داد. هنگ کنگ از اوایل ماه مارس گزارش داد که هیچ مورد جدید ابتلا به کرونا نداشته است. تا کنون هزارو ۲۴ مورد ابتلا و ۴ مرگ در این دولت‌شهر به خاطر کرونا گزارش شده است.

در ایتالیا نیز برای اولین بار آمار روزانه مبتلایان کاهش داشته است. به طوری که روز دوشنبه آمار مبتلایان به کرونا ۱۰۸هزار و ۲۳۷ نفر گزارش شده که ۲۰ نفر کمتر از روز قبل بوده است.

شمار مرگ براثر کووید ۱۹ نیز در روز دوشنبه ۲۱۴ نفر اعلام شد. ایتالیا بیش از ۱۸۱هزار مبتلا به کرونا دارد و تا کنون مرگ ۲۴هزار نفر را گزارش داده است.

از سوی دیگر رئیس سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای و اقدامات سختگیرانه برای مقابله‌ با شیوع ویروس کرونا به معنای پایان بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ نیست و تنها آغاز مرحله بعدی است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG