لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۳

بحران جهانی کرونا؛ آمار مبتلایان به کرونا در کره جنوبی افزایش یافت


در ادامه بحران جهانی کرونا، تاکنون بیش از ۴میلیون و ۲۰۰هزار نفر به ویروس کووید ۱۹ مبتلا هستند و بیش از ۲۸۷ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

با افزایش روند شیوع کرونا در کره جنوبی، مقامات سئول شمار مبتلایانی که در کلوپ‌های شبانه به این ویروس آلوده شده‌اند را ۶۴ نفر اعلام کرد. آمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۱۱هزار نفر نزدیک شده و تا کنون مرگ ۲۵۸ نفر نیز ثبت شده است. پیش از این از اواسط آوریل کره جنوبی ابتلای روزانه کمتر از ۱۵ نفر را ثبت کرده بود اما این آمار در روزهای گذشته افزایش یافته است.

در چین که مرکز اولیه شیوع بیماری کرونا محسوب می شود، پس از چندین روز دوباره دورقمی شده و مقامات این کشور روز دوشنبه از ثبت ۱۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در چین خبر داده‌اند. این تعداد در حالی است که آمار رسمی چین و روسیه قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

شمار ابتلا در ایران در حالی به ۱۱۰هزار و ۷۶۷ نفر رسیده است که مقامات جمهوری اسلامی از بازگشایی موقت مساجد ایران از روز سه شنبه خبر دادند. رسانه های ایران گزارش دادند که بازگشایی مساجد به خاطر شب‌های قدر در ماه رمضان خواهد بود.

آمار رسمی ایران در حالی است که شمار واقعی بالاتر از این اعداد است و مقام‌های جمهوری اسلامی میزان واقعی مرگ و ابتلا به کرونا را به عموم نمی‌گویند. پیشتر، یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته بود آمار اعلام شده توسط مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم میزان مبتلایان واقعی است.

همچنین سازمان جهانی بهداشت نسبت به کاهش محدودیت ها در کشورهای مختلف هشدار داد و تاکید کرد که برای جلوگیری از شیوع گسترده مراقبت‌های بی نهایت لازم است.

این هشدار پس از آن منتشر شد که آلمان پس از کاهش محدودیت های خود گزارش‌هایی درباره ثبت موارد جدید ابتلا را منتشر کرد همچنین کره جنوبی، کشور دیگری بود که پس از کاهش محدودیت ها در کلاب‌های شبانه شاهد افزایش شمار مبتلایان بوده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG