لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۵

تعداد جانباختگان کرونا در جهان از ۱۳۵هزار نفر گذشت


براساس آمار منتشر شده تاکنون شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۲میلیون و ۹۲هزارنفر فراتر رفته و تعداد جانباختگان کووید۱۹ نیز به بیش از ۱۳۵هزار نفر رسیده است.

در ادامه بحران جهانی کرونا، آمریکا با بیش از ۶۴۴ هزار مبتلا و مرگ بیش از ۲۸هزار نفر بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا را دارد. اسپانیا با بیش از ۱۸۰هزار مبتلا و مرگ بیش از ۱۸هزار نفر و ایتالیا با ابتلای بیش از ۱۶۵هزار نفر و مرگ بیش از ۲۱هزار نفر در رده های بعدی کشورهایی هستند که بیشترین ابتلا به کرونا را دارند.

این در حالی است که آمار رسمی چین، روسیه و ایران قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

اما صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه گفت که رشد اقتصادی آسیا در سال جاری به خاطر شیوع کرونا طی ۶۰سال اخیر برای اولین بار به صفر می رسد. بنابر این گزارش، بحران کرونا خسارات بی سابقه‌ای را به بخش خدمات و صادرات در این منطقه وارد می کند.

گزارش‌ها حاکی است که آزمایش تست کرونای دست کم ۶۶۸ نفر در ناو هواپیمای فرانسوی به نام «شار دوگل» مثبت بوده است. این ناو فرانسوی هزار و ۷۶۷ سرنشین دارد.

همچنین پس از اعلام رای دادگاهی در فرانسه در جهت اعمال محدودیت‌های کسب و کار در این کشور شرکت آمازون دستور تعطیلی موقت شش مرکز توزیع خود را صادر کرده است.

اریک گارستی ، شهردار لس‌آنجلس نیز اعلام کرده که بعید است کنسرت ها و رویدادهای ورزشی حداقل تا سال ۲۰۲۱، در این شهر از سر گرفته شود چون لس آنجلس همچنان در حال مبارزه با شیوع کرونا است. این اظهارات شهردار لس انجلس پس از گفته‌های شهردار نیویورک و فرماندار کالیفرنیا بود که اعلام کرده بودند زمان طولانی نیاز است تا تجمع صدنفر یا بیشتر دوباره عادی شود.

همچنین وزرای دارایی «گروه بیست» روز گذشته توافق کردند که پرداخت بدهی برای فقیرترین کشورهایی که در این بحران کنونی درخواست کمک کرده اند، را متوقف کنند. قرار است این اقدام از اول ماه مه تا پایان سال جاری انجام شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG