لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۴

بحران جهانی کرونا| شمار مرگ بر اثر کرونا در جهان به بیش از ۱۲۷ هزار نفر رسید


براساس آمار منتشر شده، شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از ۲ میلیون و ۱۵ هزار نفر رسیده است. این در حالی است که براثر ابتلا به کووید ۱۹ بیش از ۱۲۷هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

ایالات متحده تاکنون بیش از ۶۱۴ هزار مبتلا و مرگ ۲۶ هزار نفر را بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا ثبت کرده است.

در اتحادیه اروپا کشورهای ایتالیا، اسپانیا، و اتریش اجازه بازگشت به کار بخشی از اقتصاد کشورشان را داده‌اند. این کشورهای اروپایی ادامه روند نزولی ابتلا به کرونا را گزارش داده اند.

همچنین نخست وزیر نیوزیلند هم از سیاستمداران پردرآمد در دولت خواسته است تا به کارگران و کسانی که معیشت خود را به خاطر کرونا از دست داده‌اند، همبستگی خود را نشان دهند.

کارشناسان اقتصادی در بریتانیا هشدار داده اند که ممکن است اقتصاد این کشور در بهار امسال ۳۵ درصد کاهش یابد و بیکاری نیز به دلیل بحران کرونا به بیش از ۲ میلیون نفر برسد. دفتر ارزیابی مسئولیت بودجه در ارزیابی دقیق از نتیجه اقتصادی کووید ۱۹ گزارش داد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال ممکن است بیش از یک سوم کاهش یابد.

همچنین به گزارش رویترز، چین روز چهارشنبه از انتقال این ویروس از مرزهای شمال شرقی آن کشور با روسیه ابراز نگرانی کرده است. طبق گزارش کمیسیون بهداشت ملی چین، شمار مبتلایان جدید در روز سه شنبه ۴۸ تن بوده است. این در حالی است که آمارهای رسمی کشورهای چین، روسیه، و ایران قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

وزیر خارجه فرانسه نیز پس از انتشار مقاله ‌ای در سفارت چین درباره انتقاد از روش‌های مقابله کشورهای غربی، سفیر این کشور را احضار کرد. ژان ایو لودریان در بیانیه خود اعلام کرد که برخی اظهار نظرهای نمایندگان سفارت چین در فرانسه با نوع روابط دوجانبه بین دو کشور مطابقت ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG