لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۳

یک مقام آمریکایی می‌گوید آزمایش واکسن ویروس کرونا از دوشنبه آغاز می‌شود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک مقام دولت آمریکا می‌گوید آزمایش واکسن طراحی شده برای حفاظت در برابر ویروس جدید کرونا از دوشنبه آغاز می شود.

به گفته این مقام، نخستین شرکت کنندگان در این آزمایش روز دوشنبه یک واکسن تجربی را دریافت می کنند. «موسسه ملی بهداشت» ایالات متحده هزینه های مالی این آزمایش را که در «موسسه پژوهش سلامت کایزر پِرمِنِنتِه واشنگتن» در شهر سیاتل انجام می گیرد تامین می کند.

مقام های بهداشت ایالات متحده می گویند تائید کارآیی کامل هر واکسن بالقوه یک سال تا ۱۸ ماه طول خواهد کشید.

این آزمایش در مرحله آغازین با تزریق مقادیر متفاوتی از واکسن هایی که به طور مشترک توسط «موسسه ملی بهداشت» و «شرکت مادرنا» تولید شده بر روی ۴۵ داوطلب جوان و سالم انجام می گیرد. امکان ابتلای شرکت کنندگان به ویروس در این آزمایش وجود ندارد، چون این واکسن‌ها حامل این ویروس نیستند. هدف از این آزمایش صرفا این است که بررسی شود این واکسن اثرات جانبی نگران کننده ای به همراه ندارد تا زمینه برای آزمایش های گسترده‌تر فراهم شود.

گروه های پژوهشی متعددی در جهان با استفاده از روش های نوین درگیر ساخت واکسن ویروس کرونای جدید، موسوم به «کووید ۱۹»، هستند. بعضی از پژوهشگران حتی در صدد تهیه یک واکسن موقت هستند تا با استفاده از آن،‌ و تا تهیه شدن واکسنی با اثر طولانی‌تر، برای یک یا دو ماه از سیستم ایمنی بدن انسان در برابر ویروس کرونا حفاظت کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG