لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۳

تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین به ۸۱ نفر رسید؛ سه مورد دیگر در آمریکا تأیید شد


تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین به ۸۱ نفر رسید. تا امروز، ابتلای ۳ هزار نفر به این ویروس تأیید شده است. تعطیلات سال نوی چینی به مدت سه روز تمدید شد. دست کم ۴۴ مورد ویروس کرونا خارج از چین از جمله در تایلند، آمریکا، و استرالیا دیده شده است.

سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اعلام کرد که سه مورد جدید دیگر از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا - یک مورد در آریزونا و دو مورد دیگر در کالیفرنیا - دیده شده است. تمامی این بیماران از سفر به شهر ووهان چین، جایی که ویروس از آن جا بروز کرده، بازگشته‌اند.

در حال حاضر، بیمارستانی در ووهان در دست احداث است که مخصوص نگهداری از بیماران مبتلا به ویروس کرونا است و قرار است تا دوم ماه فوریه (سیزدهم بهمن ماه) آماده پذیرش بیمار شود.

به گزارش گاردین، رئیس سازمان بهداشت جهانی به پکن سفر کرده است. این سازمان، جلسه پرسش و پاسخ زنده ای با حضور یک پزشک متخصص بر توییتر تشکیل داد تا به سوالات مردم در این رابطه پاسخ دهد. این پزشک ضمن تأیید بر این که نیاز به پژوهش گسترده تری بر روی این ویروس هست گفت به احتمال زیاد بدون عطسه و سرفه به دیگری منتقل نمی شود و همچنین نامه‌هایی که از طرف شخص آلوده می آیند خطری برای دریافت‌کننده نخواهند داشت، چرا که این ویروس عمر طولانی ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG