لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۱

شهر نیویورک به پیامدهای جانبی ویروس کرونا رسیدگی می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - با افزایش گرسنگی همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا، شهر نیویورک یک طرح تازه ۱۷۰ میلیون دلاری را با هدف بهبود امنیت غذایی ۸.۶ میلیون سکنه آن شهر راه‌اندازی می‌کند.

بیل دبلازیو، شهردار نیویورک، روز چهارشنبه اعلام کرد: «ما اجازه نخواهیم داد هیچ یک از شهروندان نیویورک گرسنه بمانند.»

حدود نیم میلیون تن از ساکنان نیویورک بر اثر شیوع ویروس کرونا شغل‌شان را از دست داده اند یا انتظار می رود از دست بدهند. پیش از همه گیر شدن «کووید۱۹»، حدود ۱.۲ میلیون نیویورکی، شامل یک کودک از هر پنج کودک، امنیت غذایی کافی نداشتند.

نیویورک بیش از هر شهر دیگری در ایالات متحده از این ویروس آسیب دیده است. مقام های مسئول در نیویورک می گویند علاوه بر ۶ هزار نفری که در بیمارستان‌ها درگذشته‌اند، ممکن است تا ۳ هزار نفر دیگر نیز با علائم مرتبط با کرونا در خانه‌هایشان جان سپرده باشند.

در پی تعطیلی رستوران ها و اغذیه فروشی ها از نیمه ماه مارس، نیویورک در برنامه «بردار و برو» حدود ۴.۵ میلیون بسته غذای مجانی در مدارس عمومی و مراکز سالمندان توزیع کرده است. انتظار می رود این رقم در ماه آوریل به ۱۰ میلیون برسد.

شهردار نیویورک گفت توزیع بسته های غذایی، با روند کنونی، در ماه مه به ۱۰ تا ۱۵ میلیون خواهد رسید.

شهرداری نیویورک ۱۱ هزار راننده تاکسی را برای تحویل هزاران بسته غذایی به خانه نشینان شهر استخدام کرده است.

حدود ۹۰ درصد از غذای شهر نیویورک با کامیون تحویل داده می شود و دو ایستگاه امن برای این راننده ها در نظر گرفته شده تا در فاصله ساعات طولانی رانندگی آن جا استراحت کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG