لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

تعداد جان‌باختگان بر اثر کرونا در جهان از سه هزار نفر عبور کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - در حالی که ده ها کشور تلاش می کنند گسترش ویروس کرونا را مهار کنند، شمار قربانیان این ویروس در جهان از ۳ هزار نفر گذشته است. این آمار شامل مرگ دو نفر در ایالات متحده است.

کره جنوبی دوشنبه از حدود ۶۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد. رهبر یک گروه مذهبی مرتبط با اکثر موارد ابتلا در آن کشور عذرخواهی کرده است. مقام های کره جنوبی از دادستان ها خواسته اند علیه رهبر این گروه به دلیل کوتاهی در همکاری با تلاش های دولتی برای توقف گسترش کرونا ایراد اتهام کنند.

پرزیدنت دونالد ترامپ دوشنبه با مدیران داروسازی ها و مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا که رهبری واکنش های دولت آمریکا به کرونا را برعهده دارد ملاقات می کند.

در ایالات متحده حدود هشتاد مورد ابتلا به کرونا، شامل دو جان‌باخته، تائید شده است. مقام های بهداشت می گویند ممکن است این ویروس هفته ها بدون تشخیص در ایالت واشنگتن در غرب آمریکا در حال گسترش بوده باشد.

اولین گزارش از ابتلای دو نفر در اندونزی روز دوشنبه منتشر شد. به گفته مقام های بهداشتی آن ها با یک ژاپنی مبتلا در ارتباط بوده اند.

موارد ابتلا دست کم در ۶۰ کشور تائید شده است و از ماه دسامبر تا کنون بیش از ۸۹ هزار نفر دچار بیماری شده اند.

ایتالیا بیش از هر کشور دیگری در اروپا از گسترش کرونا آسیب دیده و موارد ابتلا در آن به حدود ۱۷۰۰ مورد رسیده است.

موزه لوور در پاریس، یکی از پربازدیدترین موزه های هنری جهان، روز یکشنبه پس از امتناع کارکنان آن موزه از فعالیت در زمان گسترش کرونا، درهای خود را بر روی بازدیدکنندگان بست.

«سازمان بهداشت جهانی» می گوید اکثریت بیماران مبتلا به کرونا بزرگسالانی با نشانه‌های تب، سرفه خشک، و تنگی نفس هستند.

به گزارش این سازمان ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا بیماری نه چندان سختی را تجربه می کنند، ۱۴ درصد دچار بیماری شدید می‌شود، و حال ۵ درصد به شدت وخیم می‌شود. افرادی که بدترین وضعیت را دارند مبتلایان بالای ۶۰ سالی هستند که از مشکلات سلامتی دیگری نیز رنج می‌برند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG