لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۶

شیوع ویروس کرونا کار نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای جلب حمایت مالی را سخت‌تر کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معمولا در تقاضای دریافت کمک مالی از حامیان‌شان خجالتی نیستند.

اما ویروس کرونا زندگی روزمره را زیر و رو کرده، بیمارستان ها اشباع شده، بازار مالی سقوط کرده، و حدود ۳.۳ میلیون آمریکایی کارشان را از دست داده اند. پرزیدنت دونالد ترامپ و رقیب دموکرات احتمالی‌اش جو بایدن به ناگاه خود را در وضعیتی پرمخاطره می‌بینند و درخواست‌هایشان برای کمک مالی گوش شنوایی نمی‌یابد.

دو رقیب جمهوریخواه و دموکرات باید همزمان با تلاش خیریه‌ها برای جمع‌آوری کمک برای مقابله با این بیماری همه‌گیر، بر سر منابع مالی محدودی رقابت کنند. با احتمال وقوع رکود اقتصادی پرسش مطرح این است که آیا کمک کنندگان ثروتمند کماکان قصد دست و دلبازی دارند و آیا حامیانی که کمک های مالی اندکی می دهند قادر به ادامه آن هستند یا نه.

این وضعیت به خصوص برای بایدن، که می کوشد رقابت های درون حزبی را پشت سر گذاشته و بر انتخابات نوامبر تمرکز کند، دشوارتر است.

سناتور برنی سندرز هنوز هیچ نشانه‌ای دال بر قصد کناره‌گیری از در مقابل پیشتازی بایدن ارائه نداده است.

پرزیدنت ترامپ و بایدن با لغو جلسات حضوری گردآوری کمک های مالی انتخاباتی به جلسات مجازی و کمک های آنلاین روی آورده اند.

ستاد انتخاباتی ترامپ و بایدن در روزهای اخیر با اشاره به چالش های ناشی از ویروس کرونا کوشیده اند حامیان را به ادامه کمک به کارزار انتخاباتی شان تشویق کنند.

مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک، که وعده کمک های انتخاباتی هنگفتی را به بایدن داده بود، این هفته ۴۰ میلیون دلار به تلاش های انسان دوستانه در راستای محدود کردن شیوع ویروس کرونا اختصاص داد.

«کمیته ملی حزب جمهوریخواه» بخشی از بار مسئولیت گردآوری کمک های مالی انتخاباتی را برای پرزیدنت ترامپ برعهده گرفته است. اما «کمیته ملی حزب دموکرات» با توجه به ادامه رقابت های درون حزبی دموکرات ها هنوز با بایدن وارد چنین همکاری نشده است.

اما در سوی دیگر، بسیاری از دموکرات ها امیدوارند که با پایان گرفتن این بحران عملکرد پرزیدنت ترامپ در این مدت انگیزه‌ای برای افزایش کمک‌ها به بایدن شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG