لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۴

دور تازه کمک‌های مرتبط با ویروس کرونا در سنای آمریکا متوقف شده است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - قانونگذاران آمریکایی بر سر گام بعدی لازم در رسیدگی به چالش های اقتصادی کم سابقه ناشی از بحران ویروس کرونا اختلاف نظر دارند.

طرح کمک اقتصادی ۳ هزار میلیارد دلاری که مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات هفته گذشته تصویب کرد هیچ شانسی برای تصویب در سنای تحت کنترل جمهوریخواهان ندارد و اعضای کنگره به زودی واشنگتن را برای تعطیلات فدرال «روز یادبود» قربانیان جنگ های ایالات متحده ترک می‌کنند. این در حالی است که نشانه‌های چندانی از پیشرفت در مذاکرات بر سر یک مصالحه دیده نمی‌شود.

سناتور جمهوریخواه میچ مکانل، رهبر اکثریت در سنا، می‌گوید کنگره پیش از افزایش بدهی ملی باید اثرات کمک های قبلی به عنوان بزرگترین بسته نجات اقتصادی در تاریخ ایالات متحده را ارزیابی کند.

با وجودی که ایالت‌ها در حال بازگشایی مرحله به مرحله کسب و کارها و دیگر اماکن عمومی هستند، دموکرات ها هشدار می دهند تا پایان این بحران راه زیادی مانده است.

سناتور دموکرات چاک شومر، رهبر اقلیت در سنا روز سه شنبه به خبرنگاران گفت جمهوریخواهان سابقه ای طولانی در کم اهمیت جلوه دادن این بحران و منابع مالی لازم برای آن دارند.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی ایالات متحده، و استیو منوشن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، روز سه شنبه در برابر قانونگذاران تصویر تاریکی از ویرانی اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا را به نمایش گذاشتند؛ اما ابراز امیدواری کردند که یک رشته وام ها و کمک ها به خانواده ها و کسب و کارها پیامدهای این بحران را در ماه‌های پیش رو تقلیل دهد.

حدود ۳۶.۵ میلیون نفر در سراسر ایالات متحده تقاضای بیمه بیکاری کرده اند. این رقم از «رکود بزرگ» اقتصادی در ۱۹۳۰ تاکنون سابقه ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG