لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۲

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۷۰۰ هزارنفر گذشت؛ ایران در رده چهارم بیشترین مرگ بر اثر کرونا


بنابر آخرین آمار رسمی از سوی دانشگاه جانز هاپکینز، آمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان از ۷۲۲ هزار نفر گذشت. در حال حاضر، ایالات متحده با آمار ۱۴۲هزار بیشترین آمار مبتلایان را دارد. بعد از آمریکا، ایتالیا با نزدیک به ۹۸ هزار مبتلا، اسپانیا با ۸۵ هزار و چین با ۸۲ هزار مبتلا در رده های بعدی کشورهایی هستند که بیشترین بیمار مبتلا به کرونا را دارند.

بنابر این گزارش، ایتالیا با بیش از ۱۰۷۷۹ نفر، بیشترین تعداد مرگ مبتلایان را دارد و بعد از این کشور، اسپانیا با ۷۳۴۰، چین با ۳۳۰۴ و ایران با ۲۷۵۷ نفر، بیشترین تعداد قربانی بر اثر کرونا را در جهان دارند. در آمریکا هم بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند که این کشور را در رده ششم قرار می‌دهد.

با شیوع گسترده کرونا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با شیوع کرونا را تا پایان ماه میلادی آوریل (۳۲ روز دیگر) تمدید کرد.

استرالیا نیز محدودیت های سخت تری را آغاز کرد و از روز دوشنبه تجمع و نشست های بیش از دو نفر در این کشور ممنوع شد همچنین محدودیت های بیشتری برای فضاهای ورزشی و محیط های بازی کودکان اعمال شده است. این کشور تاکنون بیش از ۴هزار مورد ابتلا را گزارش داده و مرگ ۱۶ نفر را نیز تایید کرده است.

ژاپن نیز اعلام کرده که محدودیت ها برای مسافرانی که از ایالات متحده بازگشته‌اند را افزایش می دهد. همچنین تمام مسافران که از خارج از مرزها به ژاپن آمده اند هم برای دو هفته باید قرنطینه شوند. توکیو بیشترین آمار روزانه مبتلایان را روز یکشنبه ۱۰ فروردین ثبت کرد. آمار مبتلایان به کرونا در ژاپن به هزار و ۸۰۰ نفر رسیده است.

در بریتانیا یک پزشک در دولت اعلام کرده که ممکن است این کشور تا پاییز هم به شرایط عادی باز نگردد. پیش بینی شده که با ادامه شیوع کرونا ممکن است بازده اقتصادی بریتانیا در سه ماه دوم سال ۱۵ درصد و بیکاری به بیش از دو برابر برسد.

در مسکو پایتخت روسیه نیز روز دوشنبه قرنطینه اعلام شد و ساکنان این شهر که نزدیک به ۱۲ میلیون نفر هستند خود را در خانه های خود محصور کرده‌اند.

همچنین دولت ایتالیا اعلام کرده است که شمار تلفات در مرکز شیوع این کشور یعنی لمباردی کاهش یافته است. تا کنون بیش از ۱۰هزار نفر در ایتالیا به خاطر کرونا جان باخته اند.

رئیس جمهوری نیجریه نیز دستور قرنطینه آبوجا پایتخت این کشور و شهر لاگوس را صادر کرده است . تا کنون ۹۷ مبتلا به کرونا در این کشور تایید شده است.

در نیوزیلند نیز بسیاری از مردم همسایگان خود را به دلیل نقض قوانین قرنطینه به پلیس گزارش دادند. پلیس این کشور وبسایتی را برای گزارش شهروندانی که قوانین قرنطینه را رعایت نمی کنند، راه اندازی کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG