لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۶

شمار مبتلایان کرونا در جهان از ۶۶۰هزار نفر گذشت؛ از ساکنان نیویورک خواسته شد سفر نکنند


براساس داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، آمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۶۶۰ هزار نفر گذشته و بیش از ۳۰ هزار نفر به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. در ایالات متحده بیش از ۱۲۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند و ایتالیا بیش از ۱۰ هزار مبتلا جان خود را از دست داده‌اند.

براساس آمار رسمی بعد از ایتالیا، اسپانیا، چین، ایران و فرانسه بیشترین آمار تلفات جانی ناشی از ابتلا به این ویروس را دارند. همچنین شمار بهبودیافتگان در جهان نیز بیش از ۱۳۵هزار نفر اعلام شده است.

در پی افزایش تلفات جانی براثر ابتلا به ویروس کرونا، مقامات بهداشتی نیویورک از میلیون‌ها ساکن این ایالت خواسته‌اند تا برای مقابله با شیوع این ویروس از انجام سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

براساس آخرین آمار تایید شده در آمریکا، شمار مبتلایان بیش از ۱۲۰ هزار نفر گزارش شده و قربانیان ویروس کرونا نیز از ۲هزار نفر گذشته است.

اندرو کومو ، فرماندار نیویورک نیز نقطه اوج شیوع ویروس کرونا را «احتمالا» در دو تا سه هفته آینده اعلام کرده و گفته است که از شکست این ویروس «هفته‌ها» طول خواهد کشید.

این بیماری در شهرهای بزرگ ایالات متحده از جمله دیترویت ، نیواورلئان و شیکاگو گسترش یافته است؛ در این بین ایالت نیویورک و شهر نیویورک در هفته اخیر مرکز اصلی شیوع این ویروس در آمریکا بوده‌اند.

همچنین در پی شیوع گسترده کرونا، روسیه نیز دستور داده تا مرزهای این کشور از روز دوشنبه بسته شود.

ویتنام نیز از روز شنبه پروازهای داخلی خود را لغو کرده است. رستوران ها و مشاغل دیگر در این کشور برای دو هفته تعطیل شده‌اند و تجمع بیش از ۲۰ نفر در اماکن عمومی ممنوع اعلام شده است.

ویتنام اعلام کرده که نزدیک به ۶۰ هزار نفر که از کشورهای دیگر وارد ویتنام شده بودند را قرنطینه کرده است.

در پی دستور اضطراری در کانادا نیز تجمع بیش از چهار نفر در استان انتاریو که پر جمعیت ترین استان این کشور است، از روز شنبه ممنوع اعلام شد.

ماتئوس موراویچکی، نخست وزیر لهستان گفت که این کشور قصد ندارد تاریخ انتخابات ریاست جمهوری را که ۱۰ مه برگزار می‌شود به دلیل شیوع ویروس کرونا تغییر دهد. این در حالی است که مخالفان دولت در پارلمان خواستار به تعویق افتادن این انتخابات هستند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG