لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۴

بحران جهانی کرونا؛ شمار قربانیان در خارج از چین از هزارنفر گذشت


در پی شیوع جهانی ویروس کرونا، آمار قربانیان کرونا در جهان ۴۰۹۰ گزارش شده و بیش از ۱۱۶هزار نفر در دنیا به این ویروس آلوده شده اند. خبرگزاری فرانسه اواخر روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند گزارش داد که شمار تلفات در خارج از چین از هزار نفر گذشته است.

براساس آمار وزارت بهداشت بریتانیا آمار مبتلایان به ۳۷۳ مورد افزایش یافت و مرگ ششمین مبتلا نیز تایید شد.

همچنین تلفات ویروس کرونا در ایتالیا همچنان در حال افزایش است. بنابر اعلام رسمی این کشور آمار جان باختگان کرونا به ۶۳۱ نفر افزایش یافته است. این در حالی است که بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی پروازهایشان را به ایتالیا لغو کرده‌اند.

براساس آمار رسمی، ایالات متحده بیش از هزار مورد ویروس کرونا را در ۳۸ ایالت تایید کرده است. برخی ایالت ها از جمله میشیگان وضعیت اضطراری اعلام کرده اند.

همچنین با گسترس جهانی ویروس کرونا کلاس های دانشگاهی و سخنرانی‌ها به شکل آنلاین برگزار و ممنوعیت تجمعات در ایالت واشنگتن برای رویدادهای ورزشی از جمله بازی های بیسبال و بازی های فوتبال اعمال می شود.

کشتی تفریحی که به خاطر وجود کرونا در سواحل کالیفرنیا متوقف شده بود در بندر اوکلند لنگر انداخت تا سرنشینان آن برای قرنطینه به یک پایگاه نظامی منتقل شوند. در مجموع در این کشتی آزمایش کرونا ۲۱ نفر مثبت اعلام شده است.

پیش از این ایتالیا از قرنطینه سراسری در این کشور خبر داده بود که براین اساس بیش از ۶۰ میلیون نفر در این کشور با ممنوعیت رفت و آمد مواجه شده و اجتماعات عمومی از جمله مسابقات فوتبال سری آ ایتالیا نیز لغو شده است.

اما در چین رئیس جمهوری این کشور پس از گذشت ماه‌ها از آغاز شیوع ویروس در این کشور برای اولین بار به ووهان رفت و از شهر «شی جین‌پینگ» که مرکز آغاز شیوع این بیماری است بازدید کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG