لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۲

خبرگزاری‌های ایران: تعدادی از بازیکنان تیم فوتبال «سپیدرود رشت» به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند


در شرایطی که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال ایران به رغم شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد قربانیان در این کشور، بر ادامه رقابت‌های این رشته در رده‌های مختلف تأکید دارند، رسانه‌های ایران از احتمال ابتلای سه بازیکن تیم فوتبال سپیدرود رشت به کرونا خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی، مدیران این باشگاه قدیمی که در لیگ دسته یک ایران حضور دارد، از بیماری چند بازیکن این تیم خبر داده و گفته‌اند که حال ۳ نفر از آنها وخیم است و به احتمال زیاد به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

تعدادی ازبازیکنان سپیدرود پس از برگزاری مسابقه این تیم در بابل و بازگشت به رشت دچار تب و لرز، سردرد، و حالت تهوع شدند و به درمانگاه مراجعه کردند.

این سه بازیکن به دلیل شرایط نامناسب جسمانی و احتمال ابتلا به کرونا به بیمارستان رازی، که مرکز نگهداری بیماران مبتلا به کرونا است، منتقل شدند.

در حالی که سپیدرود به دلیل احتمال ابتلای سایر بازیکنان به کرونا، خواستار تعویق بازی‌های خود شده است، فدراسیون فوتبال بر برگزاری منظم مسابقات تأکید دارد.

در روزهای اخیر تعدادی از مدیران، مربیان، و بازیکنان ایرانی به برگزاری رقابت‌های فوتبال در چنین شرایطی اعتراض کردند و خواستار توقف تمامی مسابقات داخلی شدند.

مایک پمپئو روز سه شنبه هشدار داده بود که آمریکا نگران مخفی‌کاری مقامات جمهوری اسلامی درباره شیوع کرونا است.

افکار عمومی در ایران نسبت به مخفی‌کاری مقامات رژیم جمهوری اسلامی نگران است. اولین مورد مرگ بر اثر کرونا روز اول اسفند گزارش شد و این در حالی بود که تا قبل از آن مقامات هرگونه ابتلا به کرونا در ایران را تکذیب می‌کردند.

در سال‌های گذشته هم سابقه داشته که مقامات جمهوری اسلامی در پرونده‌هایی مثل اسیدپاشی اصفهان، به جای پیگیری و برخورد با عوامل آن،‌ افرادی که درباره این اتفاق خبررسانی کردند را بازداشت و زندانی کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG