لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۶

رهبر حزب کارگر بریتانیا: نمایندگان پارلمان به توافق جدید برای برگزیت رای منفی دهند


جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا، در آستانه رای‌گیری در مجلس نمایندگان بریتانیا درباره توافق جدید میان بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت، از نمایندگان خواست به این توافق رای منفی دهند.

کوربین که رهبر حزب مخالف ترزا می است، در صفحه توئیتر خود با اشاره به این‌که توافق نخست‌وزیر بریتانیا با اتحادیه اروپا شامل «هیچ‌کدام از تغییراتی که ترزا می قول آن‌ها را داده بود» نمی‌شود، از قانون‌گذاران بریتانیایی خواست به این توافق رای منفی دهند.

دولت بریتانیا و اتحادیه اروپا پیشتر بر سر تغییراتی درباره برگزیت به توافق رسیده بودند. این تغییرات قرار است به رای نمایندکان بریتانیا گذاشته شود.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، پیش از این هشدار داده بود که در صورت رای منفی به این توافق در پارلمان «فرصت دیگری برای توافق» وجود نخواهد داشت.

تاریخ خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برای روز ۲۹ مارس توافق شده است. مجلس بریتانیا پیشتر طرح ترزا می درباره برگزیت را - که از سوی اروپا تایید شده بود - رد کرد و بعدتر رای به انجام تغییراتی در برگزیت داده بود.

یکی از موضوعات مورد اختلاف بر سر برگزیت مرز مشترک منطقه ایرلند شمالی است، که با جمهوری ایرلند که عضو اتحادیه اروپا است، مرز مشترک دارد و با خروج لندن از اتحادیه اروپا باید قوانین مرزی جدیدی برای آن تصویب شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG