لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۴

صعود اروگوئه به عنوان تیم دوم گروه


صعود اروگوئه به عنوان تیم دوم گروه
صعود اروگوئه به عنوان تیم دوم گروه

مرحله گروهی مسابقات فوتبال کوپا آمریکا، امشب با برگزاری دیدارهای برزیل با اکوادورو ونزوئلا با پاراگوئه به پایان می رسد و چهره آخرین تیمهای صعود کننده به جمع هشت تیم برتر مشخص خواهد شد.

اما شب گذشته هم دو دیدار برگزار شد که در نخستین دیدار تیم ملی اروگوئه با پیروزی در برابر مکزیک، جواز حضور در دور بعد این مسابقات را دریافت کرد. در دیداری که در ورزشگاه سیوداد دلا پلاتا برگزار شد، اروگوئه موفق شد با یک گل از سد مکزیک بگذرد. آلوارو پریرا در دقیقه ۱۵ برای اروگوئه گلزنی کرد و این تیم نیمه نخست را با برتری یک بر صفر به پایان رساند. در نیمه دوم درحالیکه اروگوئه با بهره بردن از دیگو فورلان و لوئیز سوارز بر فشار حملاتش افزوده بود و حتی دو بار دیرک دروازه سبز پوشان را به لرزه درآورد، نزدیک بود تا پیروزی را با تساوی و حذف زا رقابتها عوض کند. مکزیک بارها تا فرو ریختن دروازه این تیم پیش رفت و حتی رافا مارکز در دقیقه ۸۰ موفق به گشودن دروازه آبی پوشان هم شد ولی این گل از سوی کمک داور بازی آفساید اعلام شد. بدین ترتیب بازی با تک گل پریرا به سود اروگوئه خاتمه یافت تا این تیم با پنج امتیاز از سه بازی به عنوان تیم دوم گروه سه به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کوپا آمریکا صعود کند. مکزیک هم بدون امتیاز از سه بازی و با تفاضل گل منفی سه، با قرار گرفتن در قعر جدول این گروه وداع تلخی با جام داشت.

در دیگر دیدار دیشب ازهمین گروه، پرو برغم شکست مقابل تیم ملی شیلی همراه با این تیم به مرحله بعد صعود کرد. قرمز پوشان شیلی با پیروزی در برابر پرو به عنوان تیم نخست گروه راهی دور بعد شدند. در این دیدار پر برخورد که در ورزشگاه مالویناس آرژنتیناس برگزار شد، شیلی موفق شد با نتیجه یک بر صفر حریفش را شکست دهد. نیمه نخست این دیدار به رغم حملات دو تیم گلی در برابر نداشت تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم و در دقیقه ۶۲ در حالی که داور خطا بر روی بازیکن شیلی را اعلام کرده بود، در سوی دیگر میدان درگیریی میان بازیکنان دو تیم پیش آمد که در آخر به اخراج گارمونا از تیم پرو و بوسِخور از شیلی انجامید تا دو تیم ده نفره به کار خود ادامه دهند. در حالیکه وقتهای اضافه این دیدار رو به پایان بود، آندره کامیلو دیاز کرنر شیلی را به اشتباه درون دروازه خودی جای داد تا شیلی پیروز این دیدار لقب بگیرد. با این نتیجه شیلی با ۷ امتیاز از سه بازی رده نخست جدول را از آن خود کرد و به یک چهارم نهایی این مسابقات راه یافت. پرو هم با ۴ امتیاز و یک امتیاز کمتر از اروگوئه با قرار گرفتن در جایگاه سوم، بعنوان یکی از دو تیم سوم برتر به جمع هشت تیم برتر پیوشت.

در دیداری دوستانه دروازه بان سن خوزه ارت کوئیک از فاصله ۸۲ متری دروازه حریف را باز کرد. دیوید برینگهام، دروازه بان سن خوزه دربازی مقابل تیم لیگ برتری وست برومویچ، از محوطه جریمه خودی شوتی را به سوی دروازه حریف فرستاد که با عبور از بالای سر همتایش در تیم مقابل، به تور دروازه چسبید. سن خوزه این بازی را دو بر یک به سود خود به پایان برد.

XS
SM
MD
LG