لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۴

دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور نظامی و سیاسی: هدف ما مقابله با خطر ایران در منطقه است


کلارک کوپر
کلارک کوپر

کلارک کوپر، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور نظامی و سیاسی گفت: ایران تهدیدها علیه متحدان و منافع آمریکا در منطقه را افزایش داده است. همان‌طور که در جلسه بررسی مایک پمپئو وزیر خارجه و پاتریک شاناهان کفیل وزارت دفاع گفته شد، تهدید‌های ایران در منطقه به طور جدی قابل بررسی است. از جمله حمله به نفتکش‌ها و حمله امروز که حوثی‌ها با حمایت ایران به فرودگاهی در عربستان سعودی انجام داده‌اند.

آقای کوپر روز چهارشنبه ۲۲ خرداد و در جلسه بررسی روند اعطای مجوز فروش تسلیحاتی آمریکا به عربستان سعودی و امارات متحده عربی در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان گفت: هدف ما حفظ کمربند حمایتی و دفاعی در منطقه است و مایک پمپئو وزیر خارجه تصمیم گرفت مجوز لازم را بدهد تا بشود جلوی تهدید ایران را گرفت.

دستیار وزیر خارجه آمریکا افزود: در مورد آن ۲۲ مجوز فروش، روند بررسی انجام گرفته با همکاری کنگره بوده و ما می‌خواستیم چند پیام با این فروش بفرستیم. اول به تهران، که بدانند لحظه‌ای تردید نمی‌کنیم، و پیام دوم ما به متحدان ما بود که بگوییم در کنار آن‌ها هستیم، چرا که شریک امنیتی ما هستند. پیام آخر ما در راستای حرکت در موازات امنیت ملی آمریکا بود. ما به طور مشخص با تهدید یک متخاصم روبرو هستیم.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG