لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۷

توصیه‌های بازیگران فیلم «شیوع» در مورد ویروس کرونا؛ رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گیری اجتماعی


کارگردان استیون سُدِربِرگ در کنار ماریون کوتیار و مت دیمون
کارگردان استیون سُدِربِرگ در کنار ماریون کوتیار و مت دیمون

تیم بازیگران فیلم «شیوع» محصول سال ۲۰۱۱ با مشارکت دانشگاه کلمبیا نیویورک، رشته ویدئوهایی ساخته‌اند که به پرسش‌های مردم در مورد ویروس کرونا پاسخ می‌دهد. مت دِیمِن، ماریون کوتیار، و کیت وینزلت هر کدام یکی‌ از‌ جنبه‌های بیماری «کووید-۱۹» را برای مردم‌ شرح می‌دهند.

کیت وینزلت، که در این فیلم نقش یک دانشمند را ایفا می‌کند، می‌گوید دست‌تان را طوری بشویید که گویی زندگی‌ خودتان یا عزیزتان به آن وابسته است؛ چرا که واقعا ممکن است همین طور باشد.

فیلم «شیوع» شرایطی بسیار مشابه آن چه مردم در بحران شیوع ویروس کرونا تجربه می‌کنند را تصویر کرده و همین شباهت، آن را در زمره فیلم‌های محبوب و پربیننده امسال قرار داده است.

فیلم «شیوع» با بازی گوئنت پالترو، جود لا، کیت وینزلت، و مت دیمِن، ماجرای پخش یک ویروس کشنده و ویرانگر و تلاش انسان‌ها برای حفاظت از خود و خانواده‌شان در برابر آن است.

مت دیمن، که در فیلم نقش کسی را ایفا می‌کند که نسبت به ویروس مقاوم است، در ویدئوی آموزشی دانشگاه کلمبیا در مورد اهمیت «فاصله‌گیری اجتماعی» صحبت می‌کند و می‌گوید حتی اگر علائمی ندارید باز هم ممکن است ناقل بیماری باشید.

ماریون کوتیار که در فیلم نقش پزشک را بازی می‌کند، از اهمیت همبستگی و رعایت نکاتی که کارشناسان بهداشتی بر آن تأکید می کنند می گوید.

جدول فیلمهای پربیننده «آیتونز» نشان می‌دهد این فیلم قدیمی پس از چند فیلم جدید و تحسین‌شده امسال، در رتبه هشتم جدول نشسته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG