لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۰

تصويب لايحه تامين بودجه تا اکتبر ۲۰۱۲ در مجلس نمايندگان آمريکا


تصويب لايحه تامين بودجه تا اکتبر ۲۰۱۲ در مجلس نمايندگان آمريکا
تصويب لايحه تامين بودجه تا اکتبر ۲۰۱۲ در مجلس نمايندگان آمريکا

مجلس نمايندگان آمريکا، روز جمعه، با ۲۹۶ رای در مقابل ۱۲۱ رای، لايحه تامين بودجه دولت فدرال را تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۲، به تصويب رساند. با تصويب اين لايحه از تعطيلی دولت فدرال موقتاً جلوگيری خواهد شد. مجلس سنای آمريکا نيز، روز يکشنبه، لايحه تدوين شده خود را که اختصاص ۱ تريليون دلار برای تامين بودجه دولتی است، مورد تصويب قرار داد.

تعطيلی دولت فدرال، سازمان های دولتی را مجبور خواهد کرد، کليه عمليات غيرضروری را متوقف کنند و ده ها هزار تن از کارکنان دولتی را با مرخصی بدون حقوق به خانه هايشان بفرستند.

جان بينر، رييس مجلس نمايندگان، روز جمعه گفت: اين لايحه با همکاری نمايندگان از هر دو حزب تدوين شد. با اين لايحه برای دومين سال متواليست که ما پول کمتری برای اداره دولت هزينه می کنيم. دو سال متواليست که ما توانستيم هزينه ها را کاهش دهيم. در اين لايحه همچنين گام هايی مشخص شده است که اجرای برخی از مقررات مازادی را که به اقتصاد مان صدمه می زند، متوقف می کند. و برای اولين بار در تاريخ مدرن است که، برای هيچ پروژه اختصاصی بودجه تعيين نشده است.

ننسی پلوسی، رييس پيشين مجلس نمايندگان که اکنون رهبر اقليت در مجلس است، جمهوريخواهان را متهم به سياسی کردن لايحه بودجه کرد و گفت: آن ها از شيوه هايی استفاده کردند که تصويب چنين لايحه مهمی را تا آخرين لحظات به تاخير انداخت. به نظر من اين بحرانيست که خود جمهوريخواهان بوجود آوردند. همه اين ها، مدت ها قبل می توانست انجام شود.

به رغم آنکه جمهوريخواهان و دموکرات ها در ارتباط با تمديد دوره کاهش ماليات بر درآمد، به توافق رسيدند، با اين حال، تمديد اين دوره تنها برای دو ماه خواهد بود. پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، برای تمديد يک دوره يک ساله تلاش می کرد.

XS
SM
MD
LG