لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

«صندوق قهرمانان»؛ طرحی در سنا برای پرداخت پاداش چندهزار دلاری به صاحبان مشاغل اساسی


انتقال یک بیمار مبتلا به «کووید-۱۹» به بیمارستان در کرکلند، واقع در ایالت واشنگتن آمریکا
انتقال یک بیمار مبتلا به «کووید-۱۹» به بیمارستان در کرکلند، واقع در ایالت واشنگتن آمریکا

سناتورهای دموکرات می‌خواهند صاحبان مشاغل اساسی، از جمله پرستاران و کارکنان فروشگاه‌های مواد غذایی، در پایان سال ۲۰۲۰ به دریافت ۲۵ هزار دلار پاداش از سوی دولت فدرال امیدوار باشند.

سناتورهای دموکرات می‌خواهند صاحبان مشاغل اساسی، از جمله پرستاران و کارکنان فروشگاه‌های مواد غذایی، در پایان سال از سوی دولت فدرال ۲۵ هزار دلار پاداش دربافت کنند.

سناتور چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا، روز چهارشنبه (۸ آوریل) گفت هدف از طرح «صندوق قهرمانان» که دموکرات‌ها در سنای آمریکا مبتکر آن هستند، «پاداش، حفظ، و جذب کارکنان مشاغل اساسی» اعلام شده است.

بر اساس این طرح، کارکنان مشاغل اساسی در خط مقدم جبهه، تا پایان سال ۲۰۲۰ این مبلغ را به عنوان «اضافه‌ دستمزد بیماری جهان‌گیر» دریافت خواهند کرد.

شومر گفت پزشکان، پرستاران، کارکنان فروشگاه‌های مواد غذایی، و کارکنان صنعت حمل و نقل شهری، از جمله افرادی هستند که مشمول دریافت اضافه کار خواهند شد.

در طرح سنا، اضافه پرداختی معادل ساعتی ۱۳ دلار محاسبه شده است. حداکثر این پاداش برای افرادی که سالانه کمتر از ۲۰۰ هزار دلار حقوق می‌گیرند ۲۵ هزار دلار و برای دارندگان درآمدهای بالای ۲۰۰ هزار دلار معادل ۵ هزار دلار خواهد بود.

همچنین از محل این صندوق به افرادی که برای نخستین بار در بیمارستان‌های مواجه با کمبود نیروی انسانی در بحبوحه پیکار با ویروس کرونا استخدام شوند، مبلغ ۱۵ هزار دلار پرداخت می‌شود.

صندوق قهرمانان پاداش‌هایی را نیز برای کارکنان دولت فدرال، از جمله پستچی‌ها و کارکنان مرزبانی در فرودگاه‌ها، در نظر گرفته است.

قرار است طرح «صندوق قهرمانان» به چهارمین مصوبه مشوق‌های اقتصادی کنگره اضافه شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG