لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۵

اعتراض یک گروه نظارتی به سکونت شماری از نمایندگان در دفاتر کنگره


اعتراض یک گروه نظارتی به سکونت شماری از نمایندگان در دفاتر کنگره
اعتراض یک گروه نظارتی به سکونت شماری از نمایندگان در دفاتر کنگره

یک گروه نظارت بر مسائل اخلاقی در واشنگتن می گوید بیش از ۳۰ عضو کنگره آمریکا که در دفاتر خود می خوابند، باید برای مکان سکونت خود پول بپردازند.

روز پنجشنبه دیدبان «شهروندان مسوولیت و اخلاق»، با صدور بیانیه ای در شهر واشنگتن اعلام کرد که اگر این قانونگذاران نمی خواستند برای محل سکونتشان در پایتخت، پولی پرداخت کنند، نباید برای کسب کرسی نمایندگی رقابت می کردند.

این گروه به عملی که در میان برخی از قانونگذاران رایج است انتقاد می کند. شماری از نمایندگان کنگره تصمیم گرفته اند در دوران برگزاری جلسات کنگره، در شهر واشنگتن منزلی تهیه نکنند و در اتاق های کاریشان بخوابند.

شماری از قانونگذاران می گویند اجاره خانه در شهر واشنگتن گران است و گذشته از آن، ساعات طولانی نیز در دفاتر خود مشغول کار هستند.

گزارش های رسانه ای حاکی از آن است که تعداد قانونگذارانی که در اتاق های کاری خود می خوابند، در سال جاری افزایش یافته است. شماری از اعضای کنگره که دست به این اقدام زده اند، از نمایندگانی هستند که به تازگی انخاب شده اند.

گروه شهروندان مسوولیت و اخلاق می گوید دست کم ۳۳ قانونگذار اکنون در دفاتر خود می خوابند که از این تعداد، ۲۶ نفر جمهوری خواه هستند و ۷ نیز دموکرات.

این گروه اخلاقی خواستار انجام تحقیقات رسمی توسط «اداره اخلاق کنگره» شده است تا بررسی کند که آیا این اقدام نمایندگان، استفاده غیر صحیح از منابع عمومی و یا زیر پا گذاشتن مقررات مالیاتی قلمداد می شود یا خیر.

این گروه همچنین می گویند خوابیدن نمایندگان در دفاترشان، در کار پاکیزه کردن دفتر آنان توسط نیروهای خدماتی اخلال ایجاد می کند.

XS
SM
MD
LG