لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۹

ستاره های موسیقی در نیویورک؛ کمک به آسیب دیدگان «سندی»


اجرای گروه رولینگ استونز در کنسرت در نیویورک به نفع آسیب دیدگان توفان سندی
اجرای گروه رولینگ استونز در کنسرت در نیویورک به نفع آسیب دیدگان توفان سندی

هنرمندان نام آشنای عرصۀ موسیقی آمریکا با گردآمدن در نیویورک، ساعت ها برنامه اجرا کردند و عواید آن را به آسیب دیدگان ابرتوفان سندی هدیه کردند.

گروهی از هنرمندان عرصۀ موسیقی آمریکا چهارشنبه شب در نیویورک کنسرتی را اجرا کردند که عواید آن به آسیب دیدگان ابرتوفان سندی در ایالت های نیویورک و نیوجرسی هدیه شد.

این کنسرت که با شرکت هنرمندانی چون پال مک کارتنی، گروه رولینگ استونز و شماری دیگر از هنرمندان برگزار شد و چندین ساعت ادامه یافت، علاوه بر رادیو و تلویزیون، در شبکۀ اینترنت هم پخش شد.

روز برگزاری این کنسرت به تاریخ میلادی، ۱۲/۱۲/۲۰۱۲ بود که به سبب شاخص بودن این سه دوازده در کنار هم، انتخاب شده بود. برخی از سینماهای آمریکا نیز با برخورداری از تجهیزاتی خاص، توانستند این کنسرت را روی پردۀ بزرگ به نمایش بگذارند.

برآورد برگزار کنندگان این کنسرت این بود که نزدیک به ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان از راه های گوناگون مخاطب اجراهای ۱۲/۱۲/۱۲ بوده اند. شمار دقیق مخاطبان دنبال کنسرت هنوز اعلام نشده است.

بروس اسپرینگستین و جان بون جووی هم در میان چهره هایی بودند که در این کنسرت هنرنمایی کردند. هر دو هنرمند اهل نیوجرسی هستند.

تا پیش از آغاز کنسرت در سالن مدیسن اسکور گاردن در شهر نیویورک (که یکی از شاخص ترین و بزرگترین مکان های اجرای چهره های هنری در آمریکاست)، بیش از ۳۰ میلیون دلار از عواید فروش بلیط و تبلیغات گرد آوری شده بود.

ابر توفان سندی که در ماه اکتبر به شرق آمریکا آسیب فراوان زد، بیش از ۱۰۰ نفر را کشت و متجاوز از ۵۰ میلیارد دلار خسارت وارد کرد.


XS
SM
MD
LG