لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۵

خودنمایی"خودروی‌های آینده" در فرانکفورت: از پورشه میشن تا مرسدس اینتلجنت


نمایشگاه خودروی فرانکفورت با نام "خودروی آینده" تا روز بیست و هفتم سپتامبر، خودروهایی با آخرین فناوری‌های پیشرفته را به نمایش گذاشته است.

از مرسدس گرفته تا پورشه و از هوندا گرفته تا بوگاتی، همه با نمایش دستاوردهای تکنولوژیکی خود بازدیدکنندگان را شگفت زده کرده‌اند.

پورشه میشن ایی، اتومبیلی اسپورت، اما کاملاً الکتریکی است. پورشه میشن ایی آیینه عقب ندارد اما دوربین هایش حتی نقطه کور را نشان می‌دهند. در کمتر از ۱۵ دقیقه، ۸۰ درصد باتری این اتومبیل شارژ می‌شود و ۵۰۰ کیلومتر با این میزان باتری حرکت می‌کند.

یکی دیگر از اتومبیل‌های آینده، مرسدس اینتلیجنت آیرودینامیک است. این نام واقعاً کاربرد دارد زیرا شکل ۱۵ قطعه در این بنز، مانند قسمت عقب که شبیه ترانسفورمر است، با شتاب بیشتر تغییر می‌کند. بنا به اعلام شرکت بنز، ضریب درگ DRAG این مدل ، تنها نوزده صدم است که از تمامی اتومبیل‌های موجود در جهان پایین‌تر است. این ضریب برای محاسبه نیروی وارد بر یک جسم در حال حرکت استفاده می‌شود.

محصول جدید هوندا نیز یکی از آرزوهای موتورسواران بوده است؛ موتورسیکلتی که مانند باشد. هوندا با پروژه ۲ و ۴ ، به این آرزو واقعیت بخشیده است. این موتور-خودروی آینده، دستاورد یک رقابت بین طراحان و مهندسان است که بتوانند شکل موتورسیکلت را با شکل اتومبیل تلفیق کنند. برنده این رقابت، مارتین پیترسون با پروژه ۲ و ۴ است؛ پروژه‌ای که محصولش موتوری است که شبیه اتومبیل‌های فرمول وان است.

خودنمایی"خودروی‌های آینده" در فرانکفورت: از پورشه میشن تا مرسدس اینتلجنت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

بوگاتی با عرضه ویژن گرن توریزمو، نشان داد که دیدی کاملاً متفاوت به اتومبیل آینده دارد. طرح این خودرو از یک اتومبیل در یک بازی ویدیویی الهام گرفته شده است. با این حال، بوگاتی می‌گوید که این اتومبیل آینده که می تواند تا ۴۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد، برای آینده نزدیک، زود است.

XS
SM
MD
LG