لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۰

تحول جهان بازی های کامپيوتری


تحول جهان بازی های کامپيوتری
تحول جهان بازی های کامپيوتری

با نزدیک شدن به کریسمس و سال نو میلادی که یکی از فصل های عمده خرید در کشورهای غربی است شرکت های تولید بازی های کامپیوتری برای دسترسی بیشتر به مشتریان این بازی ها، در تلاش هستند.

شرکت هنرهای الکترونیکی آماده است با آغاز تعطیلات کریسمس وارد یک نبرد شود. جنگی برای جذب مشتریان بیشتر. این شرکت بازی جدیدی را به نام «جنگ ستاره ها: جمهوری کهن» حدود یک ماه دیگر عرضه خواهد کرد و علاقمندان صدها هزار نسخه از این بازی را پیش خرید کرده اند. در کنفرانس بازار سرگرمی های دیجیتالی در شهر نیویورک اریک بروان یکی از کارکنان شرکت هنرهای الکترونیکی تاکید کرد این شرکت سعی دارد از فروش هارد کپی بازی، فراتر رود.

براون می گوید: ما سرمایه گذاری خود را در تکنولوژی دیجیتال افزایش داده ایم. بازارهای دیجیتال در حال حاضر رشد ۲٠ درصدی و حتی بهتر را نشان می دهند. بنابراین تکنولوژی دیجیتال نقش مهمی در آینده بازی های کامپیوتری خواهد داشت.

بازی های دیجیتال می تواند سود هنگفتی برای تولیدکنندگان داشته باشد زیرا به مشتریان این امکان را می دهد که بازی و ترکیب های بیشتری را به سادگی دانلود کنند.

اریک بروان می افزاید: جنگ ستاره ها اصولاً یک بازی دیجیتال است. ما خدمات این بازی را ارائه می دهیم که هرماه به صورت دیجیتال به کامپیوتر کاربران عرضه می شود. برای ما این ورود عمده ای در جهان دیجیتال می باشد.

وین کلاین، مدیر شرکت تی اپ کیو، نیز معتقد است جهان بازی های کامپیوتری در یک تحول است.

وین کلان می گوید: فکر می کنم می شود بازی ای درست کرد که بتوانیم در راه خانه بر روی تلفن شروع کنیم و بعد وقتی رسیدیم خانه ادامه بازی را روی دستگاهی که در خانه داریم، ادامه دهیم؛ فکر می کنم در آینده اینگونه وسیله ها همه به هم وصل می شوند.

تخمین زده می شود ارزش بازار جهانی بازی های کامپیوتری ۶۴ میلیارد دلار است.

XS
SM
MD
LG