لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۴

نرم افزاری که دستخط افراد را تقلید می کند؛ از شکسپیر تا آگاتا کریستی


از دستخط شکسپیر تا آگاتا کریستی، پژوهشگران دانشگاه لندن در کامپیوتر برنامه نویسی ای کرده اند (نرم افزاری را برنامه نویسی کرده اند) که می تواند دستخط یک نفر را، خیلی طبیعی و عین خودش تولید کند، طوری که حتی یک کارشناس دستنویسی را گول بزند.

دکتر تام هینز
دکتر تام هینز

تام هینز (Tom Haines) یکی از اعضای تیم پژوهشگران در گفتگویی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت، در حال حاضر تنها چیزی که این دستخط ها را لو می دهد این است که چاپی هستند و از کامپیوتر پرینت شده اند. آن هم تنها با میکروسکوپ معلوم می شود که با خودکار یا مرکب نیست.

به گفته پژوهشگران این دانشگاه، هدف اصلی و مهم این نرم افزار این نیست که به مردم کمک کند تا تقلب و کلاهبرداری کنند، بلکه مهمترین استفاده از آن در شرکت های بزرگ، مانند بانک هاست، که می خواهند آدرس مندرج روی پاکت های پست مثل دستخط طبیعی باشد تا نامه های مهم و رسمی زیاد جلب توجه نکنند.

یکی استفاده دیگر از این نرم افزار جدید برای کسانی است که معلول شده و دیگر قادر به نوشتن نیستند. این برنامه به این افراد کمک می کند تا بتوانند دوباره با دستخط خودشان بنویسند.

حتی شرکت های چاپ کارت های تبریک پیش نوشته نیز می توانند از این برنامه کامپیوتری بهره ببرند.

ولی بعضی ها ممکن است بپرسند که چرا در دنیایی که روی کامپیوتر انواع مختلف فونت یا حروف چاپی قبلا تهیه شده، باید نگران نوشتن با دستخط طبیعی بود.

دکتر هینز در پاسخ به آسوشیتدپرس می گوید، اگر بخواهید با کسی تنها مخابره کنید، استفاده از کامپیوتر و حروف مختلفی که ارائه می دهد کافی است؛ "اما در خط دستنویس، یک ویژگی شخصی یا صمیمانه هست که نشان می دهد در نوشتن یک نامه یا پیام، وقت گذاشته اید و به آن اهمیت داده اید."

به گفته او، در خط دستنویس احساسی هست که در حروف کامپیوتری نیست. "دستنویسی هنوز هم خیلی مهم است، و بسیاری از مردم همچنان به ارسال نامه هایی که با دست نوشته شده اند، اهمیت می دهند."

این برنامه کامپیوتری "متن من با دستخط تو" (My Text In Your Handwriting) نام دارد.

XS
SM
MD
LG