لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۰

ایالات متحده در میانه تنش با ناتو فرمانده جدیدی برای اروپا معرفی می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ایالات متحده در اوج نگرانی ها از تخاصم روسیه، تردیدها نسبت به آینده کنترل تسلیحات و افرایش تنش میان متحدان در ناتو، رهبر نظامی جدیدی را در اروپا منصوب می کند.

این فشارها در مانورهای نظامی فزاینده ایالات متحده در اروپا، از جمله استقرار غیرمعمول همزمان دو ناو هواپیمابر در دریای مدیترانه، انعکاس یافته است.

همزمان، روس ها از جنگ افزارهای جدید صحبت می کنند و دست به تحرکاتی در شرق اوکراین زده اند که بعضی آن را تشدیدکننده خطر جنگ می بینند.

ژنرال نیروی هوایی تاد والترز پنجشنبه در آلمان و جمعه در بلژیک در مراسمی دو نقش فرماندهی نیروهای ناتو و رهبری فرماندهی نیروهای ایالات متحده در اروپا را از ژنرال نیروی زمینی کرتیس اسکاپروتی تحویل می گیرد.

پاتریک شاناهان کفیل وزیر دفاع ایالات متحده قصد داشت در این مراسم حضور داشته باشد، اما ساعاتی قبل از ترک واشنگتن سفر خود را لغو کرد تا برای رسیدگی به بحران در ونزوئلا و وضعیت مرزی آمریکا و مکزیک در پنتاگون بماند.

ژنرال والترز تصریح کرده است که اگر ترکیه به مسیر خود برای دریافت و استفاده از سیستم دفاع موشکی «اس ۴۰۰» روسیه ادامه بدهد، باید از دسترسی به هواپیماهای «اف ۳۵» محروم شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG