لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۴

دعوت دانشگاه هوارد از جیمز کومی برای رشته سخنرانی ها


رئیس سابق اف بی ای در دانشگاه هوارد سخنرانی خواهد کرد.
رئیس سابق اف بی ای در دانشگاه هوارد سخنرانی خواهد کرد.

نخستین سخنرانی جیمز کومی رئیس پیشین اف بی آی-اداره آگاهی فدرال آمریکا- در ماه سپتامبر-شهریور- آغاز سال تحصیلی دانشگاه هوارد انجام می شود و سپس تا پایان سال تحصیلی رشته سخنرانی ها ادامه خواهد یافت. آقای کومی درازای کسب ریاست دپارتمان «سیاست عمومی کالج کینگ ادوارد» دانشگاه، ۱۰۰ هزار دلار بورس در اختیار دانشگاه گذاشته است تا به دانشجویان خانواده هائی که کودکان را به فرزندخواندگی قبول می کنند کمک کند. جیمز کومی و همسرش پاتریس از حامیان خانواده هائی هستند که کودکان را به فرزندخواندگی می پذیرند.

جیمز کومی در اوایل سال جاری و پیش از برکنار شدن از ریاست اف بی آی، از واین فریدریک رئیس داشگاه هوارد برای سخنرانی در اف بی آی دعوت کرد .هدف او ایجاد تنوع در اف بی آ ی بود که کادر آن را عمدتا سفیدپوستان تشکیل می دهند.

جیمز کومی از زمان برکناری در ماه مه کوشیده است حضور کمرنگی در جامعه داشته باشد. در بیانیه ای که رئیس پیشین اف بی آی منتشر کرده آمده است دانشگاه هوارد سابقه دیرینه ای به عنوان یک جامعه سرزنده دانشگاهی دارد و مکان بسیار خوبی برای گفتمان های گوناگون پیرامون مسائل و موضوع های جامعه است

دانشگاه ابراز امیدواری کرده است آقای کومی طی ۵ رشته سخنرانی در دانشگاه با رهبران دانشجوئی و سایر افراد و گروههای حاضر در دانشگاه به تبادل نظر بپردازد.

دانشگاه هوارد در سال ۱۸۶۷به عنوان یک نهاد خصوصی برای پژوهش های آکادمیک عمدتا سیاه پوستان تاسیس شد. . در ۱۳ دانشکده و کالج این دانشگاه که در شهر واشنگتن فعالیت می کندنزدیک به ۱۰ هزار دانشجو در رشته های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در ۱۲۰ حوزه گوناگون تحصیل می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG