لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۸

خاکسپاری خبرنگار آمريکايی که در حمص سوريه کشته شد


خاکسپاری خبرنگار آمريکايی که در حمص سوريه کشته شد
خاکسپاری خبرنگار آمريکايی که در حمص سوريه کشته شد

ماری کولوين، خبرنگار آمريکايی که چندی پيش حين تهيه گزارش در سوريه، در شهر حمص جان خود را از دست داد، روز دوشنبه، در محل زادگاهش در شهر نيويورک به خاک سپرده شد.

خانم کولوين هنگام مرگ ۵۶ سال داشت و به عنوان خبرنگار جنگی با هفته نامۀ ساندی تايمز لندن همکاری می کرد.

پيکر ماری کولوين روز دوشنبه پس از برگزاری مراسم يادبود در کليسای جامع دامنيک رومن در شهر نيويورک، به خاک سپرده شد.

روزنامه نگار ۵۶ ساله نيويورکی در روز ۲۲ فوريه گذشته در ساختمانی در شهر حمص که از آن به عنوان مرکز موقت خبرنگاران استفاده می شد، بر اثر اصابت خمپاره های دولت سوريه کشته شد.

تابوت وی همراه با آوای فلوت به صحن کليسای سينت دامنيک انتقال يافت.

جوديت ميلر، خبرنگار پيشين روزنامه نيويورک تايمز، در مراسم يادبود او گفت: تنها چيزی که در حال حاضر موجب تسکين می شود اين است که به خود می گويم در راهی کشته شد که واقعاً دوست داشت.

جان ويدِرو، سردبير نشريه ساندی تايمز، گفت: سيل پيامهای تسليت از سراسر جهان، از سری لانکا و کوزوو، و از همه جاهايی که او در آنجا به مردم کمک کرده بود و مردم هنوز او را به ياد دارند، سرازير است.

يکی ديگر از همکاران او گفت: کولوين به خاطر وضعيت سوريه به شدت غمگين بود. شب قبل از رفتنش به سوريه به من گفت بعد از واقعه چچن، هرگز به ياد ندارد جايی تا اين حد خطرناک باشد، اما احساس می کرد بايد برود و رفت.

دولت بريتانيا در واکنش به کشته شدن ماری کولوين، خواستار تحقيق و تشکيل يک پرونده جنايی عليه بشار اسد، رييس جمهوری سوريه، شده است.

XS
SM
MD
LG