لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۴

پلیس ابزار انفجاری در خانه هولمز را خنثی می کند


کارشناسان بمب در ایالت کلورادو در امریکا یک سیم تله و یک وسیله انفجاری را در خانه یک مرد متهم به کشتار جمعی در ایالت کلورادو خنثی کرده اند.
سخنگوی پلیس روز شنبه گفت مقامات انتظامی امیدوار هستند آپارتمان را وقنی مطمئن شدند از تله های مرگبار پاک شده است جستجو کنند.
نیمه شب جمعه، زمانی که تیرانداز تماشاگران در یک سالن سینما در شهر آئورا در حومه دنور را به گلوله بست ، ۱۲ کشته و بیش از ۷۰ نفر مجروح شدند . پلیس او را جیمز هولمز ۲۴ ساله ، دانشجوی مقطع دکترای علوم اعصاب معرفی کرده است. گزارش ها حاکی است وضع ۱۱ مجروح وخیم است.
هولمز دقایقی پس از براه انداختن حمام خود در محوطه پارکینگ سینما دستگیر شد. پلیس گفت او یک تفنگ، یک تفنگ ساچمه ای ، یک هفت تیر، یک ماسک ضد گاز و یک جلیقه ضد گلوله همراه داشت. افراد پلیس سپس به خانه هولمز، در حدود شش کیلومتری محل حادقه رفتند، اما با احتیاط نزدیک شدند، آنها معتقد بودند اگر کسی در را باز کند آپارتمان منفجر خواهد شد.
بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تیراندازی، تحقیقگران می گویند انگیزه حمله هنوز معلوم نشده است.
باراک اوباما رییس جمهوری امریکا در سخنرانی رادیوئی هفتگی خود گفت کشتار در کلورادو درهیچ منطقی نمی گنجدو اگر چیزی از این تراژدی می توان آموخت این است که به یاد می آورد زندگی شکننده است.
آقای اوباما گفت آنچه در زندگی مهم است این است که چگونه با یکدیگر رفتار کنیم و یکدیگر را دوست داشته باشیم.
رییس جمهوری امریکا گفت او و همسرش ، میشل، دخترانمان را تنگ تر در آغوش خواهیم گرفتو یقین دارد که بسیاری والدین نیز با فرزانشان چنین خواهند کرد.
اما، آقای اوباما گفت در مورد والدینی که ممکن است چنین خوشبخت نباشند، ما نیاز داریم آنها را در آغوش بگیریم و اجازه دهیم بدانند که به عنوان یک ملت در کنارشان خواهیم بود.
رییس جمهوری امریکا مردم را ترغیب کرد برای قربانیان تیراندازی و خانواده ها و دوستان آنها دعا کنند.
XS
SM
MD
LG