لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۲

تجلیل کمدین آمریکایی از دانشمند ارشد ناسا


استون: من در برنامه گزارش کولبرت شرکت کرده بودم.. به هیچ وجه انتظار نداشتم که میزبان برنامه به من جایزه بدهد...

استفن کولبرت، از کمدین های به نام آمریکا از ادوارد استون دانشمند ارشد برنامه وویجر ناسا تقدیر کرد.
استفن کولبرت در شوی پربیننده تلویزیونی اش به نام «گزارش کولبرت»، یک دست لباس فضانوردی به سبک دهه ۵۰ میلادی را بر تن اد استون دانشمند ارشد برنامه کاوشگر فضایی وویجر کرد، و نشان افتخار ناسا برای خدمات برجسته دولتی را به وی اهدا کرد. آقای استون، استاد فیزیک در انستیتو تکنولوژی کالیفرنیا و مدیر پیشین آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا (JPL) در شهر پاسادینای کالیفرنیا، از سال ۱۹۷۲ در سمت مدیر ارشد پروژه وویجر مشغول به خدمت است. وی گفت انتظار دریافت جایزه را نداشته است:
« من در برنامه گزارش کولبرت شرکت کرده بودم تا راجع به عظیم ترین – و طولانی ترین – سفر اکتشافی انسان حرف بزنم. به هیچ وجه انتظارش را نداشتم که میزبان برنامه به من جایزه بدهد. این یک سورپریز واقعی بود.
نشان ناسا برای خدمات برجسته دولتی بالاترین نشان افتخاری است که به فردی در خدمات غیردولتی اهدا می شود. آقای استون این نشان را به پاس «یک عمر دستاورد علمی خارق العاده، رهبری برجسته مأموریت های علمی فضایی، و سهم مثال زدنی اش در ارائه نتایج هیجان انگیز این مأموریت ها به مردم» دریافت کرد.
ماه سپتامبر، سازمان تحقیقات فضایی آمریکا – ناسا – تأیید کرد که کاوشگر فضایی وویجر یک، به نام پروب، که سال ۱۹۷۷ به فضا اعزام شد، از منظومه خورشیدی خارج شده و در حدود ۱۹ میلیارد کیلومتر از کره زمین فاصله گرفته است. این سفینه فضایی در طول سفر طولانی اش تصاویر خیره کننده ای از سیاره های مشتری و زحل به زمین ارسال کرده است. مقصد سفینه وویجر۲ که در همان سال پرتاب شد، سیاره های نپتون و اورانوس بود.

http://www.colbertnation.com/full-episodes/thu-december-5-2013-alan-mulally

XS
SM
MD
LG