لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۶

روزنامه‌نگار پیشکسوت آمریکایی و برنده جایزه امی، در پی مشکلات مرتبط با ابتلا به سرطان از دنیا رفت


کوکی رابرتز (به انگلیسی: Cokie Roberts)، روزنامه نگار پیشکسوت آمریکایی، در پی مشکلات و پیچیدگی‌‌های ناشی از ابتلا به سرطان پستان در ۷۵ سالگی از دنیا رفت.

بسیاری از چهره های مشهور رسانه های آمریکا خاطرات خود از خانم رابرتز را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند و یادش را گرامی داشته اند.

کوکی رابرتز جوایز زیادی در کارنامه حرفه ای خود داشت که از آن جمله می توان به سه جایزه اِمی اشاره کرد. نام کوکی رابرتز در تالار مشاهیر رسانه ها ثبت شده است و به عنوان یکی از ۵۰ زن تأثیرگذار در تاریخ رسانه های آمریکا شناخته می شود. همچنین کتابخانه کنگره آمریکا در سال ۲۰۰۸ نام کوکی رابرتز را به عنوان «اسطوره زنده» ثبت کرد.

کوکی رابرتز از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۲، برنامه «این هفته» (This Week) را همراه با سَم دونالدسون در شبکه «ای بی سی» اجرا می کرد.

او نویسنده ۸ کتاب است که بیشتر آنها بر نقش زنان در تاریخ آمریکا تمرکز دارد و بسیاری از آنها به فهرست پرفروش ترین آثار نیویورک تایمز راه پیدا کردند.

کوکی رابرتز در سال ۲۰۰۲ به سرطان پستان مبتلا شد، اما درمان موفقیت آمیزی داشت. او در طول این سال‌‌ها در مورد این بیماری آگاهی رسانی می کرد و از زنان می خواست تا مدام تست سرطان بدهند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG