لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۹

در انفجار معدن ذغال سنگ در ویرجینیای غربی ۲۵ تن کشته شدند


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا تاسف عمیق خود را از حادثه انفجار در معدن زغال سنگ در ویرجینیای غربی ابراز داشته است.

در آنچه که مرگبار ترین فاجعه معدن در بیش از ۲۵ سال تلقی می شود، مقامات آمریکا می گویند ۲۵ معدنچی کشته شده اند و چهار نفر دیگر مفقود هستند.

آقای اوباما روز سه شنبه گفت با جو مانچین، فرماندار ویرجینیای غربی صحبت کرد و آمادگی دولت فدرال را برای کمک به تلاش های امداد علام کرد.

جو مانچین، فرماندار ایالت روز سه شنبه گفت امدادگران حفر سوراخ هایی را در محل آغاز کرده اند. هدف این است که با رها شدن گازهای سمی تیم های امداد بتوانند کار جستجو را از سر بگیرند.

ناجیان روز سه شنبه به دلیل تمرکز زیاد این گازها ناچار شدند عملیات خود را موقتا متوقف کنند.

فرماندار گفت تکمیل حفاری دست کم ۱۲ ساعت طول خواهد کشید. معنای آن این است که عملیات نمی تواند تا شب هنگام از سر گرفته شود.

یک مقام فدرال در ایمنی معادن گفت امید این که کسی زنده مانده باشد بسیار اندک است. او گفت میزان گاز متان در معدن حاکی است که احتمالا دومین انفجار روی داده است.

فرماندار گفت ۱۱ نفر از کشته شدگان شناسایی شده اند و سه نفر از قربانیان، اعضای یک خانواده بودند.

بیشتر کارگران در عمق بیش از ۲ کیلومتری زمین مرده پیدا شدند. مقام فدرال گفت آنها به هیچیک از اتاقک های ایمنی که در آنها غذا، آب و اکسیژن به اندازه چهار روز انبار شده، نرسیدند.

دلیل انفجار هنوز روشن نشده است. کارشناسان معدن می گویند ممکن است از انبار شدن گاز متان ناشی شده باشد. متان فوق العاده قابل احتراق است و اغلب در معادن زعال سنگ پیدا می شود.

XS
SM
MD
LG