لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۱

جشنواره «کواچلا»؛ از مشهورترین جشنواره‌های موسیقی جهان در دره‌ای در کالیفرنیا


«کاردی بی» خواننده آمریکایی در حال اجرای آهنگ در یکی از دهها کنسرت جشنواره کواچلا
«کاردی بی» خواننده آمریکایی در حال اجرای آهنگ در یکی از دهها کنسرت جشنواره کواچلا

جشنواره موسیقی و هنر دره «کواچلا» که به اختصار به آن «جشنواره کواچلا» می‌گویند از سال ۱۹۹۹، هر ساله در کالیفرنیا و در درهٔ کواچلا واقع در صحرای کلرادو برگزار می‌شود.

این جشنواره شامل چندین صحنه برای اجراهای همزمان زنده موسیقی در سبکهای مختلف می‌شود و همچنین چیدمانهای هنری را به نمایش می‌گذارد.

کواچلا یکی از بزرگترین، مشهور ترین، و پردرآمدترین جشنواره های موسیقی در جهان به شمار می‌رود. در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۵۰ هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند و درآمد آن بیش از ۱۱۴ میلیون دلار بود.

مشهورترین چهره های موسیقی از جمله «مدوما»، «پرینس»، «پل مکارتنی»، «بیانسه»، گروه راک «پرل جم»، گروه راک « رد هات چیلی پپرز»، گروه راک «کلدپلی»، و گروه موزیک الکترونیک « دپش مد» در گذشته در این رویداد کنسرت اجرا کرده اند.

بیش از دویست هزار نفر در این جشنواره موسیقی شرکت می کنند.
بیش از دویست هزار نفر در این جشنواره موسیقی شرکت می کنند.

جشنوارهٔ موسیقی و هنر «کواچلا»
جشنوارهٔ موسیقی و هنر «کواچلا»

چهره های مهم جشنواره امسال که روز یکشنبه، یکم اردیبهشت به پایان می‌رسد شامل «آریانا گرانده» و «چایلدیش گمبینو» می‌شود.

از دیگر جشنواره های بزرگ جهان می‌توان به جشنواره وودستاک در نزدیکی نیویورک اشاره کرد که از سوی مجلهٔ رولینگ استون به عنوان یکی از ۵۰ نقطهٔ عطف تاریخ راک‌اندرول ثبت شده است.

جشنواره سامرفست که در شهر میلواکی، در ایالت ویسکانسین برگزار می‌شود که هر سال نزدیک به ۱ میلیون بازدیدکننده دارد و نامش در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان بزرگترین جشنواره موسیقی دنیا ثبت شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG