لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۵

دهکده اسکی «کلاب مِد» در چين آغاز به کار کرده است


دهکده اسکی «کلاب مِد» در چين آغاز به کار کرده است
دهکده اسکی «کلاب مِد» در چين آغاز به کار کرده است

همزمان با افزايش محبوبيت ورزشهای زمستانی در چين باشگاه ورزشی «کلاب مِد» درهای نخستين دهکده اسکی خود را در شمال اين کشور گشود.

اين دهکده با دارا بودن ۱۸ پيست اسکی بزرگترين مجموعه اسکی چين به شمار می رود.

باشگاه فرانسوی «کلاب مِد» اولين مجموعه اسکی خود را در منطقه يابولی در استان شمالی «هيلون جيانگ» چين به طور رسمی گشوده است.

ساخت اين مجموعه که شامل يک پارک ملی در کوهستان چانگ بای است هزينه ای نزديک به سه ميليون يورو در بر داشته و فعاليت آن از تاريخ بيست و هفت نوامبر سال ۲۰۱۰ آغاز شد.

اين مجموعه با داشتن ۱۸ پيست اسکی از جمله يک پيست عمودی به طول تقريبی ۵۳۰ متر مناسب همه گونه اسکی باز است.

در اولين ماه بازگشايی مجموعه کلاب مِد ۶۰ درصد ظرفيت هتلی ۲۸۳ اطاقه که از معماری قلعه های کانادايی الهام گرفته پر شد.

به نظر مسئولين اين باشگاه افزايش محبوبيت اسکی به عنوان ورزشی زمستانی نشانگر فرصتهايی برای رشد در بازار چين است. يکی از مسؤلين کلاب مِد می گويد: «ما تا حالا ۳۰۰ هزار مشتری چينی داشتيم که به مجموعه های ما در خارج از چين ميرفتند. همين دليلی شد که يک مجموعه در چين باز کنيم. بنابراين صبر کرديم تا بهترين محل را پيدا کنيم. به همان شکلی که مجموعه هايی در آلپ فرانسه، سوئيس و ايتاليا باز کرديم. و می خواهيم در چين نقش اصلی را در توسعه اسکی داشته باشيم.

مجموعه ورزشی کلاب مد دارای رستورانهای متنوع، بار، استخرهای آبگرم و جکوزی در فضای باز است و فعاليتهايی را هم برای افرادی که به اسکی نمی پردازند فراهم کرده است.

منطقه يابولی چين بدليل طبيعت زيبا و برف پودر مانندش در اين ناحيه مشهور است.

يکی از مشتريان می گويد: «از دوستان زيادی شنيدم که يابولی بهترين جا برای اسکی در چين است. محيط طبيعی و

شرايط ديگرش برای اسکی عالی است. به همين خاطر با دوستانم آمدم و اين اولين بار است که به يابولی ميام. به نظرم مردم بيشتر به خارج سفر می کنند و اسکی کردن در کشورهای ديگر تبديل به فعاليت پرطرفداری شده است. به همين دليل فکر می کنم اسکی در چين هم روز به روز محبوبتر ميشود.»

بگفته مسئولين کلاب مِد اين باشگاه طرحهايی برای گشايش چهار مجموعه اسکی ديگر در دست دارد و اميدوار است با تبديل چين به عنوان بزرگترين بازار برای خود پس از فرانسه تعداد مشتريانش را تا سال ۲۰۱۵ به بيش از ۲۰۰ هزار نفر برساند.

پيستهای اسکی منطقه يابولی در ابتدای ماه آوريل بسته خواهد شد و در ماه نوامبر مجددا فعاليت خود را از سر می گيرند.

XS
SM
MD
LG